10 dni w rzymie

Temat przeniesiony do archwium.
Ciao tutti:)
Juz niedlugo wyjezdzam z przyjaciolka do rzymu. Jest to bardzo dziwna podroz i chyba nie za bardzo bezpieczna, gdyz jedziemy tylko z plecakami i namiotem.Choc boje sie jechac bez zadnego zabezpieczenia typu hotel i ubezpieczenie,mam nadzieje,ze bedzie to niezapomniany wyjazd. Zabieramy troche jedzenia i kilkadzieciat Euro!!!
Czy moglby mi ktos napisac czy w rzymie znajdziemy jakies miejsca,gdzie mozna rozbic namioty? Czy znajda sie zyczliwi ludzie, ktorzy pozwola nam spac w ogrodzie,na dzialkach? Czy drogie sa tam podstawowe artykuly jak woda i chleb? A moze znacie jakis polakow, krorzy chetnie pomoga takim sierotkom jak my przetrwac 10 dni;)?
A moze znajda sie osoby, ktore pojechaly w taka podroz i chcialyby sie podzielic swoimi uwagami i pomyslami, itd.
Prosze o nie wybijanie mi tego pomyslu z glowy-pragne pojechac do rzymu!!! A tylko tak moge to zrealizowac, na hotele niestey mnie nie stac:(

Z gory dziekuje za szybkie odpowiedzi.
Pozdrawiam wszystkich

Ciao:)
stella 20 bardzo głupi pomysł)
glupi nie glupi bilety na busa juz mamy...
nie wiem czy pomysl bardziej glupi, czy nieodpowiedzialny.

skoro macie juz bilety na autobus to romy i chcecie spedzic tam wakacje obcinajac koszty, proponuje- bardziej niz namiotu w rzymie (!!) - skorzystac z organizacji HC. www.hospitalityclub.org - i wybieraj tylko tych ludziz HC, ktorzy maja mnostwo pozytywnych komentarzy.
Tym bardziej, ze za pola namiotowe i tak trzeba płacić, w Rzymie na kempingach najprawdopodobniej miejsca są już wykupione od maja, a raczej wątpię, żeby w okresie, gdy obcokrajowiec (zwłaszcza "ze wschodu") kojarzy się przeciętnemu Włochowi z mordercą i złodziejem ktoś pozwolił Wam przenocować w ogródku. Zastanówcie się dobrze, a przede wszystkim WYKUPCIE UBEZPIECZENIE!! Nie mów mi, droga Stello20, że nie stać was na kartę Euro26 World, bo chyba 65 złotych macie?

PS. Kilkadziesiąt euro? Na 10 dni? Czarno to widzę...
Polecam też Couch Surfing, podobne d Hospitality Club.
http://www.couchsurfing.com/
Dlaczego głupi pomysł? Jak ktoś o czymś naprawde marzy to nic nie jest go w stanie powstrzymać :) Zajrzyj na stronkę www.rzym.it może tam znajdziesz coś o noclegach :) Sama zamierzam się wybrać w przyszłości w podróż takiego typu :)
Mam nadzieje,że przeżyjecie wspaniałą przygodę, trzymam kciuki żeby wszystko się udało :)
ja tez mam nadzieje ze PRZEZYJECIE...
ciliegia "W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nielogiczne działanie. "
Anathole France )
bez przesady, nie jest tak zle, wezcie swoje jedzenie woda mineralna jest tania we włoszech, moze kilkadziesiat euro to troche za malo ale ok 100 na glowe na 10 dni wystarczy, pamietajcie ze niektore miejsca sa platne ( Koloseum np. )

choc ja sie wybieram na dwa tygodnie i zabieram 400 na glowe... ( bez oplat za nocleg )
Tak wiec po twoim posie zaczelam szukac i pisac z koezanka i sie okazalo,ze kolezanka ma rodzine w rzymie:) Wiec mieszkanie jednak mamy zapewnione i zarcie tez!!!
Ale mam pytanie dotyczace ubezpieczenia. Czy szkolne i w autokarze zapewniaja bezplatny pobyt w szpitaku w razie wypadku? Typu wyrostek itd.? czy sa to koszty moje i potrzebuje inngo ubezpiecznia?
W autokarze jesteś ubezpieczona podczas podróży, natomiast aby wykazać, że jesteś ubezpieczona ze względu na to, że się uczysz, musisz wystąpić do NFZ o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. We Włoszech będziesz mogła wówczas za darmo pójść do lekarza pierwszego kontaktu, ale już np. do specjalisty nie (będziesz musiała zapłacić tzw. ticket, ok. 15 euro). Natomiast w nagłych wypadkach za darmo pomogą Ci na pogotowiu, nawet nie będą ci pytać o ubezpieczenie. Ale uwaga, niektóre regiony (jeśli nie wszystkie, nie pamiętam teraz dokładnie) wprowadziły opłaty dla tzw. codici bianchi, czyli przypadków "mniej nagłych" pojawiających się na pogotowiu.

Powtarzam moją radę - jesteś młoda, wykup sobie kartę Euro 26 World z rocznym ubezpieczeniem obejmującym cały świat, które pokrywa praktycznie wszystkie koszty leczenia i nagłych wypadków i w razie czego możesz uzyskać odszkodowanie. Karta ta kosztuje tylko 60 złotych i ma ważność 1 roku.
Ciao tutti!
Wlasnie wrocilam z rzymu!!! Bylo cudownie! Ale to prawda jesli nie masz kasy to ciezko jest tam przezyc! Jesli ktos bedzie jechal bez porzadnej kasy- odradzam! Buziaki
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia