prośba o poradę

Temat przeniesiony do archwium.
Mam do Was prośbę, przyznaję, dość nietypową. Chciałabym prosić o radę. Otóż: zainstalowałam sobie Messenger 7.5 i po długiej rozmowie w sklepie komputerowym kupiłam słuchawki z mikrofonem do rozmów głosowych (przy okazji upewniając się, czy posłużą mi również do nauki z programami na CD do języków obcych, gdzie znajdują się opcje nagraj własną wymowę i porównaj). I tak:
1. okazało się, że w pierwszych słuchawkach mikrofon nie działa w ogóle a ni w systemie Windows ani gdziekolwiek indziej,
2. drugie słuchawki sprawdzał i podłączył informatyk (działają normalnie w systemie... ale... przy konfiguracji w Messengerze, by osiągnąć kolor żółty, przy najwyższych ustawieniach głośności musiałam wrzeszczeć). Skutek taki, że nikt nie słyszy tego, co ja mówię, ani ja nie słyszę, co mówi ktoś i mogę wysyłać tylko wiadomości błyskawiczne :(
3. czy ktoś, kto używa Messengera rozmawia przez słuchawki z mikrofonem i mu wszystko działa dobrze? JAKICH SŁUCHAWEK UŻYĆ, BY WSZYSTKO DZIAŁAŁO?
Bardzo proszę o jakieś wskazówki, bo już mnie to wszystko rozdrażniło na maksa :(
wiesz, a moze poprostu nie ustawilas soebie glosnosci?
sprobuj...po prawej stronie na dole ekranu gdzie masz pokazana godzine kliknij tam.jest tam taki maly glosnik kliknij w nigo prawym przyciskiem myszki a potem kliknij w regulacje glosnosci...niewiem moze chodzi o to...buuu....
dzięki izka, sprawdziałam na tym głośniczku, maksymalna głośnośc ustawiona, i wybrany mikrofon (nie wyciszony), :((( buuu che schifooo
a masz sluchawki zakonczone dwoma kabelkami?moze zle je podlaczytlas?
podlacz je do procesora jesli sa z dwoma kabelkami