Bagaż podręczny

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie!
Napisałam już wcześniej,choć nie jestem pewna czy temat został zawarty,za ewentualnego dubla przepraszam.

We wtorek (17.03) lecę z Bergamo do Warszawy z Wizzair.
Moje pytanie: czy oprócz bagażu podręcznego mogę wziąć ze sobą na pokład również torbę z laptopem?
Wykupiłam bagaż,ale w regulaminie linii jest napisane:

"Bagaż rejestrowany nie może zawierać następujących przedmiotów:
*gotówka i papiery wartościowe;
*biżuteria, metale szlachetne, kamienie szlachetne i półszlachetne;
***komputery***, aparaty fotograficzne, kamery wideo, telefony komórkowe oraz inne urządzenia elektroniczne lub urządzenia techniczne i ich akcesoria;
*dokumenty urzędowe, handlowe lub prywatne;
*dokumenty podróży lub inne dokumenty tożsamości;
*klucze;
*płyny (z wyjątkiem baterii kwasowych w wózkach inwalidzkich);
*leki;
*przedmioty zabytkowe i dzieła sztuki;
*przedmioty łatwo ulegające zepsuciu lub zniszczeniu;

Jeżeli bagaż rejestrowany zawiera którekolwiek z przedmiotów wymienionych powyżej, Wizz Air nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, zniszczenie, opóźnione dostarczenie ani uszkodzenie takich przedmiotów".

Nie zwróciłam uwagi,czy wykupiłam również ubezpieczenie,ale wolę nie ryzykować.
Stąd też moje pytanie na temat bagażu podręcznego i laptopa. I jak to się przedstawia wagowo? Czy będą również ważyć lapka? Nadmienię,że w torbę podręczną lapek się nie zmieści :/

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)
Oczywiscie, ze mozesz wziac laptopa! Przy kontroli bagazu podrecznego zostaniesz poproszona o wyjecie go z torby i wlaczenie. A co do wagi podrecznego to w Wizzair mozesz wziac do 10 kg.
Wiem,że do 10 kg :) Chodziło mi czy bedą mi ważyć podręczny i dodatkowo lapka,bo byłby problem :/
Dzięki za odpowiedź,pozdrawiam :)
Nowe wiadomosci dotyczace bagazu w wizzair
Wizz Air


Szanowny Kliencie!

Od 21 maja 2009 r. Wizz Air wprowadza istotne zmiany zasad dotyczących bagażu:

* Łączny limit wagi wszystkich sztuk bagażu rejestrowanego zostaje zmniejszony z 20 kg do 15 kg dla wszystkich nowych rezerwacji.

* Opłata za wagę nadbagażu pobierana na lotnisku od wszystkich klientów wzrośnie z 10 do 15 EUR za dodatkowy kilogram bagażu rejestrowanego.

* Dla klientów, którzy podobnie jak Pan/Pan, dokonali rezerwacji przed 21 maja, limit wagi wynoszący 20 kg pozostanie niezmieniony.

* Opłata za bagaż wynosi nadal 10 EUR za sztukę, jeżeli dokonywana jest na stronie wizzair.com lub telefonicznie, oraz 20 EUR za sztukę, jeżeli dokonywana jest na lotnisku.

Nowa opcja Wizz Air, tzw. „usługi dodatkowe”, umożliwia dodanie dodatkowych sztuk bagażu rejestrowanego oraz opłat za nadbagaż na stronie internetowej wizzair.com do dokonanej wcześniej rezerwacji. Opcja ta dostępna jest również telefonicznie. Można również dodać dodatkowe usługi związane z dokonaną wcześniej rezerwacją takie jak pierwszeństwo na pokładzie lub miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi w cenie niższej niż na lotnisku. Do strony „usług dodatkowych” można uzyskać dostęp korzystając z opcji „zmień rezerwację” na stronie wizzair.com.

Wizz Air będzie również egzekwować bardziej rygorystyczne zasady dotyczące bagażu podręcznego na lotnisku.

Dzięki udostępnieniu przez Wizz Air nowej opcji „usługi dodatkowe” kupowanie dodatkowych usług związanych z wcześniejszą rezerwacją jest nie tylko łatwiejsze, ale także znacznie tańsze niż przy zakupie na lotnisku!
:(
LAAAADRIII!!!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Solo italiano

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia