kupno samochodu z Włoch

Temat przeniesiony do archwium.
Mam mały dylemat,może ktoś się orientuje...Planowałam odkupić(fikcyjnie) i przerejestrować na polskie blachy samochód chłopaka.W lutym w drodze do Polski trochę go zmasakrowaliśmy i czekamy na zwrot z ubezpieczenia.Samochód jest w Polsce.W obecnym stanie mogę go nabyć za zaniżoną znacznie kwotę (mniejszy podatek) ale nie wiem kompletnie jak od strony formalnej się do tego zabrać.Gdyby ktoś miał wiedzę na ten temat chętnie posłucham.
z tego co się orientuje ( moje informacje są z roku 2008) wygląda to bardzo podobnie jak auta z Niemiec czyli akcyza, US, przegląd, tłumaczenia, recykling ALE ...dodatkowo koniecznie

Carta di circolazione
(dowód rejestracyjny_ w UC nazywają to TARGA
Certyficato di propieta
(akt własności) z hologramem wydawany przez Automobilclub d'Italia (ACI)

czy fikcyjnie czy nie ...procedura Cię nie ominie...jeżeli chodzi o tablice tymczasowe pamiętaj że w ZAWSZE w pionie mają datę do kiedy na nich możesz poruszać się w PL.

Tj napisałam powyżej że tak było w 2008 , możliwe że coś się zmieniło.
aaa przepraszam..z IT do PL nie ma tablic zjazdowych..
znam niemiecką procedurę,zęby na niej zjadłam ale samochód zawsze był gotowy do przeglądu!rozumiem,że najpierw wyrejestrowanie we włoszech (muszę oddać tablice?),opłaty w Polsce (akcyza,podatek) a później do remontu, przegląd i rejestracja?
rejestrując samochody z niemiec zazwyczaj nie zakładałam tablic "czasówek",samochód czekał w garażu na normalne.W tym przypadku też mam zamiar to zrobić ,tym bardziej że naprawa potrwa...
wiesz co, jak auto jest niesprawne to nie mam pojęcia......
dochodzi jeszcze KGO - koszt gospodarowania odpadami....w urzędzie w PL się dowiesz gdzie i ile..jest to zazwyczaj % od samochodu czyli marka itd...

tak.blaszki czasowe dostajesz i auto musi być wyrejestrowane w IT (dowód rejestracyjny z wpisem o wyrejestrowaniu na eksport do UE)
Jeśli auto masz niesprawne to zrób w ACI "demolizacione" z libretto i oddaj tablice i będziesz mieć w libretto pieczątkę "demolizato" Przetłumacz to w polsce i idź rejestrować do wydziału komunikacji to resztę Ci powiedzą tam ale to musi wystarczyc
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Życie, praca, nauka