chimico in italia

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich serdecznie! Jestem absolwentką Politechniki Krakowskiej, z wykształcenia technolog chemiczny z tytułem naukowym: mgr inż. Mieszkam we Włoszech (mój mąż jest Włochem)i cały czas poszukuję pracy w moim sektorze... jak na razie bezskutecznie... Mam "dichiarazione di valore" mojego dyplomu a także świadectwa maturalnego, jestem zapisana do paru agencji pracy, ale w ogóle nie nie zapraszają mnie na żadne rozmowy kwalifikacyjne... Mówią mi, że powinnam się zgłosić do Ministero di Giustizia w Rzymie i tam prosić o wpisanie do Ordine dei Chimici mojego regionu zamieszkania i wtedy powinno mi być łatwiej ze znalezieniem pracy. Poza tym nie wiem czy powinnam mieć jakieś dodatkowe uprawnienia abym mogła pracować jako chemik we Włoszech? Będę bardzo wdzięczna za szczegółowe informacje :)
czesc.musialabys sie zorientować, czy nie musisz przypadkiem nostryfikowac dyplomu, mnie sie wydaje, ze musisz (dichiarazione di valore stwierdza tylko,że masz wyzsze wyksztalcenie, jednak nie daje Ci qualifica)...poczytaj sobie o nostryfikacjach, duzo juz bylo w temacie..
co do agencji pracy-ja bylam zapisana do 8 czy 9 roznych i nic mi nie znalezli,raz do mnie zdzwonili z pytaniem czy znam rosyjski "bo to przeciez to samo:)" prace znalazlam sama, takze moze lepiej zacznij tez sama szukac..pozdrawiam
Oj kochana .. nas tu takich forowiczow magistrow inz. i innej masci magistrow z dichiarazione i nawet z nostryfikowanymi dyplomami jest duzo .. A z praca jest jak jest - na prace w wyuczonym zawodzie ciezko liczyc . Na agencje pracy tez nie ma raczej co liczyc - ja jestem zapisana w 6 czy 7 i pies z kulawa noga do mnie nie zadzwonil . Trzeba sobie samemu zatrudnienie znalezc :( Niestety ja nie umiem ci nic powiedziec na temat twojej branzy , na pewno odezwie sie ktos , kto bedzie wiedzial cos wiecej i bedzie umial ci pomoc . A szukalas juz w archiwum czy taki temat nie byl poruszany ? lub o zawodach pokrewnych ? pozdrawiam i powodzenia zycze !
Przede wszystkim podowiaduj sie na temat nostryfikacji dyplomu i procedury zdobycia kwalifikacji (w przypadku niektorych zawodow trzeba zdac esame di abilitazione by byc wpisanym w tzw ordine). Jesli zas chodzi o agencje pracy to jak sie do nich zapisalam najpierw tez do mnie nikt nie dzwonil ale stopniowo dowiadywalam sie o kursach, stazach i w koncu od czasu do czasu zaczeli sie do mnie odzywac. Aktualnie mam prace w ktorej jestem zatrudniona wlasnie przez agencje.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie