Co słychać? Co słuchać?

Temat przeniesiony do archwium.
Ostatnio 'chodzi za mną', siedzi mi w głowie, cały czas nucę sobie 'pod nosem':

ZRÓB, CO MOŻESZ
(muzyka Anna Maria Jopek słowa Marcin Kydryński )

Ważka ma trzysta tysięcy luster w oku, uwierz w to.
Jakże banalne jest wobec tego cudu, nasze zło.
Jesteś tutaj zaledwie chwilę, jedyny raz zjawiasz się.
Zrób co możesz, ale nie tyle, by cię ktoś zapamiętał źle.
Pozwól sobie na dar zdumienia, a znajdziesz sens, ufaj mi.
Zrób, co możesz, by Twe istnienie było cenne jak kropla krwi.

Światło z odległej mgławicy gna tu sto milionów lat.
Czy mija w drodze tysiące światów lepszych, niż ten świat?
Jesteś tutaj zaledwie chwilę, jedyny raz zjawiasz się.
Zrób co możesz, ale nie tyle, by cię ktoś zapamiętał źle.
Pozwól sobie na zachwycenie, a znajdziesz sens, ufaj mi.
Zrób, co jeszcze masz do zrobienia I cicho zamknij za sobą drzwi.
Wciąż nie za późno jest na odkrycie, które zmieni Cię:

że Ty i ważka to jedno życie. Dbaj o swoją część.

...piękne słlowa...
:)
1.kocham cie kochanie moje
2.dmuchawce,latawce,wiatr
3.czas olowiu
To przesluchuje teraz w kolko.....nostalgia za piosenka lat 80 tych....byc moze....
...i jeszcze Rynkowski:

"Szczęśliwej drogi już czas
mapę życia w sercu masz,
jesteś jak młody ptak.
Głuchy jest los, nadaremnie wzywasz go, bo twój głos... ( i tu muzyka, jak echo...jak 'głos wołającego na puszczy')

Idziesz wiecznie sam
i już nic nie zmieni się,
poza tym, że raz jest za,
raz przed tobą twój cień.
Los Cię w drogę pchnął
i ukradkiem drwiąc się śmiał,
bo nadzieję dając Ci,
fałszywy klejnot dał ..."

...masz rację, piosenki z lat 80-tych (choć wtedy mnie jeszcze nie było na świecie) są piękne...nie wiem, może jestem "do tyłu", ale te dzisiejsze wrzaski, krzyki, światła migające, perkusja zagłuszająca wszystko, a 'artyści'...wykrzywiają się jakby cierpieli piekielne męki...to mi zupełnie 'nie leży'...tamte można posłuchać, podchwycić melodią, zanucić sobie ...

...' z innej beczki"...
... rozmawiam często ze starszymi ludźmi i oni wspominają czasy sprzed '89 z wielką nostalgią...nie chodzi o materialną stronę, bo choć teraz jest wszystko, to coś się zmieniło w relacjach: człowiek - człowiekowi...i ja chcę dociec co to jest...jak było, że ci którzy pamiętają tamten czas tęsknią za nim...
:)
Cytat:
...i jeszcze Rynkowski:

"Szczęśliwej drogi już czas
mapę życia w sercu masz,
jesteś jak młody ptak.
Głuchy jest los, nadaremnie wzywasz go, bo twój głos... ( i tu muzyka, jak echo...jak 'głos wołającego na puszczy')

Idziesz wiecznie sam
i już nic nie zmieni się,
poza tym, że raz jest za,
raz przed tobą twój cień.
Los Cię w drogę pchnął
i ukradkiem drwiąc się śmiał,
bo nadzieję dając Ci,
fałszywy klejnot dał ..."

...masz rację, piosenki z lat 80-tych (choć wtedy mnie jeszcze nie było na świecie) są piękne...nie wiem, może jestem "do tyłu", ale te dzisiejsze wrzaski, krzyki, światła migające, perkusja zagłuszająca wszystko, a 'artyści'...wykrzywiają się jakby cierpieli piekielne męki...

Podpisuję się rękami i nogami!!! Mnie też wtedy jeszcze na świecie nie było ale uważam że piosenki z tamtych czasów są genialne: Perfekt, Budka Suflera, Kombi, Niemen i inni... to była muzyka!

A u mnie jeszcze z polskiej muzyki słychać Kaczmarskiego, ostatnio "Epitafium dla Włodzimierza Wysockiego" :)
edytowany przez Silva90: 27 lut 2012
I jeszcze Luz Blues-Urszuli z Budka-oooh przy tej piosence nogi same mi chodza i w glowie razniej!!!!
sciagnelam sobie Dode ze swoja Wawa Kac,no moze byc;-)ciekawe jaki bedzie film...
Ja lubie Bajm z tamtych czasow, Chylinska, Ire.
Tak zwane poczatki polskiego rocka.
Ach, nie jestem taka stara, ale to byly dobre czasy.....
a DŻEMU nikt nie słucha? sie macie ludzie!!
Non lo troverai a bere ai tavoli
Lanciando dadi e restando fuori fino alle 3:00 am
Non lo troverai mai ad essere infedele
Lo troverai, lo troverai vicino a me.

Non lo troverai a tentare di inseguire il diavolo
Per soldi, fama, per potere, fuori dal dolore
Non lo troverai mai DOVE IL RESTO VA
Lo troverai, lo troverai vicino a me.

Quando i soldi sono spesi e tutti i miei amici sono scomparsi
E io non riesco a trovare nessun aiuto o amore gratis
So che non c’è bisogno di farmi prendere dal panico
Perchè lo troverò, lo troverò vicino a me.

Mai nella mia vita ho conosciuto qualcuno come lui
Sono estasiata dal suo amore per me
Se ti sei mai chiesto dove lo puoi trovare
Lo troverai, lo troverai vicino a me
Stan Borys - dzisiaj go odkryłam --- Jaskółka...czarny diament...zamknęłam oczy i..poszybowałam razem z nią jak czarna strzała ...niesamowite odczucia...żałuję, że się urodziłam później i nie mogę słuchać na żywo
:)
jego Sen o Warszwie jest naszym hymnem..Hymnem kibicow legii..jest cudnie jak spiewa 30 tys gardel na raz...dreszcze przechodza ,wrazenie totalne....a jak tesknie za mym miastem to sama dla siebie podspiewuje..i kocham me miasto..czuje ta milosc jaka rozbudza ta piesn :D
:D cos innego o.. jaskolce..znasz? Stan Borys - Jaskółka uwięziona
...no właśnie, to jest to: Jaskółka uwięziona... A "Sen o Warszawie" śpiewa Niemen, podoba mi się, ale wiesz...ja jestem Krakus :))) (Nie przenoście nam stolicy do Krakowa :)))

...szukając Borysa w sieci 'zabrnęłam' w Bieszczady...Wiatr od Klimczoka

"Gdy posród beskidzkich wzgórz wiatr od Klimczoka wieje
po niebie gna stada chmur, drzew konarami chwieje.
Gdy wiosna topnieje śnieg odsłania białe kamienie
w dolinach juz kwitnie głóg ..." wystarczy tylko zamknąć oczy i ...poczuć ten wiatr, zobaczyć to piękno...
:)
rany..widzialam ze napisalas Stan Borys - dzisiaj go odkryłam --- Jaskółka...czarny diament... bylam pewna ze mowisz o Czeslawie Niemenie..cos mi padlo na wzrok...zmeczona jestem
Sette, jutro (a właściwie już dziś) będę w Twojej Warszawie ...na Zamku o godz. 11...pozdrowić od Ciebie Zygmusia?
:)
tak..pomachaj mu reka...:D.....rozmieklam... schodami w dol ,do Wisly....i juz bym byla w domu..jeszcze Mikolaja Kopernika pozdrow..:D
yamadava napisalas:...... rozmawiam często ze starszymi ludźmi i oni wspominają czasy sprzed '89 z wielką nostalgią...nie chodzi o materialną stronę, bo choć teraz jest wszystko, to coś się zmieniło w relacjach: człowiek - człowiekowi...i ja chcę dociec co to jest...jak było, że ci którzy pamiętają tamten czas tęsknią za nim..." W tym jest trucco:ja chcę dociec co to jest...jak było, że ci którzy pamiętają tamten czas tęsknią za nim..." ..masz tu gotowa odpowiedz!Jak to bylo?...ONI BYLI POPROSTU MLODZI..i teskna za SWA MLODOSCIA..czuja czas przemijania..i z nostalgia wspominaja czasy mlodosci /czasy juz minione..nie sa jeszcze starzy, ale tez nie sa JUZ mlodzi...zwroc uwage ze nasi dziadkowie z lat mlodosci pamietaj wiele szczegolow..a to co bylo 2 dni temu czy tydzien z trudem przychodzi im im przypomniec sobie :D
sprry za litrowki
sorry literowki ..po prostu..mialo byc oddzielnie..:D
i jeszcze kochani DZIWNY TEN SWIAT pana Niemena....co za piosenka!!!a ten TEKST!!!....
"Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
i mocno wierzę w to,
że ten świat
nie zginie nigdy dzięki nim..."


...ja też w to mocno wierzę...chociaż czytam : "Europa gnije od środka"
http://czytelnia.onet.pl/0,1427907,2,artykuly.html

"– Czasem mam wrażenie, że cała Europa przeżywa kryzys, gnije od środka. W młodości bardzo interesowałem się historią starożytnego Rzymu, a zwłaszcza ostatnim stuleciem istnienia tego imperium. Może przesadzam, ale widzę analogie do współczesnej Europy. Z jednej strony, na Rzym napierały plemiona germańskie popychane przez Słowian, z drugiej strony, Rzymianie się bawili, używali, zajadali do sytości. A próżniacze rozrywki rzymskiego ludu były przerażające, bo wtedy pasjonowano się krwawymi, zbrodniczymi arenami. Coś z tego ducha można odnaleźć dziś na wielkich stadionach, w mediach, w ekspansji ludów Azji i Afryki na nasz syty kontynent, w wybuchających i przepełnionych ludźmi pociągach i samolotach."

...mam nadzieję, że to się nie stanie...przynajmniej nie teraz...
:)
To tylko tango-Maanam (boskie!!!!!)
Piosenki Krajewskiego,piosenki zespolu Shout, smutne i nostalgiczne, o milosci, rozstaniach, piekne slowa,piekne to bylyy lata,ah...
Jesli moge sie wtracic:-) Posluchajcie Stana Borysa "Popiol i diament" Pozdrawiam
Cytat: Fidelia
Jesli moge sie wtracic:-) Posluchajcie Stana Borysa "Popiol i diament"

Borys śpiewa Cypriana Kamila Norwida

"Coraz to z ciebie, jako z drzazgi smolnej,
Wokoło lecą szmaty zapalone;
Gorejąc, nie wiesz, czy? Stawasz się w o l n y,
Czy to co t w o j e, ma być zatracone?
Czy popiół tylko zostanie i zamęt,
Co idzie w przepaść z burzą? – czy zostanie
Na dnie popiołu gwiaździsty dyjament,
Wiekuistego zwycięstwa zaranie!… ….."

ale tekst!...daje dużo do myślenia.. i jak zaśpiewany!...siedzę i dumam ...jak żyć, żeby nie został tylko popiół i zamęt?
:)
Edward Stachura "Zycie to nie teatr",mysle,ze tez warto posluchac:-)
Ja lubię "Przesłanie Pana Cogito" w wykonaniu Orkiestry Teatru ATA - stare, ale wybitne :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Ogłoszenia