serial na canale 5

Temat przeniesiony do archwium.
Słuchajcie, czy zncie może tytuł serialu, który, na pewno jeszcze kilka lat temu leciał na canal 5 był tak około czternastej.
Jedna z bohaterek nazywała się Serena chyba.
czy to nie był film"Vivere" ? Leciał od 1999 do 2008 o 14.10 zaraz po Beautiful :-) dlatego pamiętam bo namiętnie wówczas oglądałam tego gniota :-)



pzdr
M
edytowany przez Margo49: 22 cze 2014
A co było po "vivere?
Mówisz gniota, a oglądałaś, chodzi mi o to po beautiful.
Właśnie po Beautiful leciało Vivere.
Gniotem nazwałam Beautiful bo za taki go uważam , a oglądałam bo akurat w tym czasie jadłyśmy obiad a moja podopieczna była wielbicielką tego filmu.

pzdr
M
Przerypane jest życie badante. :(
a macie może linki do seriali po włosku?

Tu można coś znaleźć.
to)_ja nie dodałaś chyba teg co chciałaś,bo napisałas, że tu można coś znaleźć, ale linka nie było.
Coto znaczy susseguirsi?
Przy okazji wkleję tłumaczenie modlitwy, ktoś mnie poprosił, żebym zrobił tłumaczenie krótkiej modlitwy, zobaczcie, czy dobrze.
modlitwa
O Jezu, chlebie żywy, który zstąpiłeś z nieba, jak wielka jest Twoja dobroć! Ty, by uwiecznić wiarę w realną obecność w eucharystię, ty zaszczyciłeś niesłychanym cudem, nagłą przemianą rodzaj konsekrowanego chleba i wina w ciało i krew, tak zachowane są w sanktuarium eucharystycznym w Lanciano.
Niech wzrasta zawsze nasza wiara coraz bardziej w ciebie sakramentalny Panie! Spraw, żebyśmy płonąć miłością do Ciebie w niebiezpieczeństwie, w niepokoju i w potrzebie przychodzili, by szukać pocieszenia tylko u twoich stóp, o boski więźniu naszych tabernakuli, o niewyczerpane źródło każdej łaski. Wzbudź w nas głud i pragnienie twojego pożywienia eucharystycznego, żebyśmy według twojego słowa, smakując tego chleba niebiańskiego mogli cieszyć prawdziwem życiem teraz i zawsze. Amen.


tutaj jest tekst włoski.
o Gesu, pane vivo disceso dal Cielo, quanto e grande la tua bonta! Tu a
perpetuare la fede nella Tua Reale Presenza nell'Eucarestia, Ti degnasti, con inaudito
portento, mutare d'improvviso le specie consacrate del pane e del vino in Carne e
Sangue, come si conservano nel Santuario Eucaristico di Lanciano. Accresci sempre
piu la nostra fede in Te, sacramentalo Signore! Fa che, ardendo di amore per Te,
nei pericoli, nelle ansie e nelle necessita, veniamo a cercare conforto solo ai Tuoi
piedi, o divino prigioniero dei nostri tabernacoli, o fonte inesauribile di ogni
grazia. Suscita in noi la fame e la sete del tuo cibo eucaristico affinche, secondo
la Tua parola, gustando di questo pane celeste, possiamo gordere la vera vita ora
e sempre. Amen

Byłam pewna, że się zapisało. Daję raz jeszcze:

http://www.video.mediaset.it/
Ze słownika:
susseguire - następować po sobie, mieć miejsce (po czymś), iść w ślad (za kimś, czymś)
susseguirsi - następować po sobie
(:
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Życie, praca, nauka