Jak po włosku jest...

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
poszukuję informacji jak po włosku nazywa się kolczatka drogowa czyli takie urządzenie, które policja przeciąga przez drogę żeby przedziurawić opony. Z góry dzięki za pomoc.
banda chiodata ... banda oznacza pasmo chiodoata nabita gwozdziami..wyjasniam to tak dla lepszego zobrazowania sobie tej wloskiej kolczatki na jezyk polski :D
po angielsku :spike strip
Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc :)
Hej, mam pytanie jak w temacie.
Jak po włosku brzmi określenie na bardzo przystojnego mężczyznę, takie ciacho, tylko w bardzo pozytywnym znaczeniu. Znalazłam carino, bello i tesoro, ale nie wiem czy to będzie odpowiednie.
Ogólnie to potrzebuję hasło "na podryw", potocznie. Gdyby ktoś coś znał to, proszę, piszcie.
Liczę na pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź :)
Przychodzi mi do głowy słowo 'fusto', które oznacza `młody, dobrze zbudowany, aktrakcyjny mężczyzna' (un bel fusto, un fusto d'uomo, che fusto!), ale nie jest to słowo slangowe. Znacznie bardziej wurgarne jest słowo 'fico' (lub 'figo'), co oznacza 'aktrakcyjny, modnie ubrany chłopak'.
Dziękuję bardzo za odpowiedź :)
Witam mam prosbe czy moglby ktos przetlumaczyc mi to zdanie na jezyk wloski ?(Sztuką nie jest zapomniec i odejsc, sztuką jest przebaczyc i zyc obok tego ktory potrafil Cie zranic )
Nie potrafię przetłumaczyć tego zdania, ale zaciekawiła mnie treść...i przypomniało mi się powiedzenie: ...do trzech razy sztuka...jeśli potrafił zranić, to znaczy, że potrafi...i zrobi to znowu...i będzie się cieszył, że znalazł ofiarę, która z chrześcijańską wyrozumiałością nadstawi drugi policzek...podziwiam Cię, jeśli to uważasz za sztukę...bo ja myślę, że... zapomnieć się nie da, ale odejść...tak, instynkt samozachowawczy i moja godność...myślę, że nie muszę udowadniać "katowi" jaka to ja jestem wspaniała...potrafię wybaczyć i jeszcze żyć obok...tylko czy "życie obok", to jest życie?
Przepraszam, że się wtrąciłam... życzę Ci w Nowym Roku wszystkiego najlepszego!!!
(:
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa