PROSZĘ O POMOC - FLORENCJA UNESCO

Temat przeniesiony do archwium.
WITAM
CHCIAŁABYM DOWIEDZIEĆ SIĘ JAKIE DOKŁADNIE ZABYTKI FLORENCJI ZOSTAŁY WPISANE NA LISTĘ ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA KULTUROWEGO UNESCO. ZNAM TYLKO OGÓLNIKOWE INFORMACJE, DOTYCZĄCE CENTRUM HISTORYCZNEGO, ALE NIGDZIE NIE MA PEŁNEJ LISTY TYCH ZABYTKÓW.
Z GÓRY DZIĘKUJĘ
DOMONIKA
mieszkam we florencji ale nie mam zielonego pojecia... ale wstyd..:(
szkoda, chciałabym pisać pracę licencjacką na ten temat, dlatego szukam materiałów a do tej informacji nie mogę dotrzeć...
poszperalam troche w internecie i rzeczywiscie podaja ogolnikowo centro storico di Firenze. Centrum historyczne Florencji bylo ogrodzone w przeszlosci murami, z ktorych teraz pozostaly jedynie bramy "porte".
Nie wiem czy znasz wloski, bo jesli tak to znalazlam dokument na ten temat z cyframi, Istatu, cos w rodzaju rocznika statystycznego.. moze Ci sie przydac.
http://culturaincifre.istat.it/sito/musei/PatrimonioUnesco.pdf

Drugi mniej interesujacy i w jez.angielskim to strona:
http://whc.unesco.org/pg.cfm?cid=31&id_site=174

Wracajac do zabytkow beda to te ktore mieszcza sie w centrum a nie poza bramami.. (strasznie skomplikowanie to napisalam..), czyli
Palazzo Pitti
Ponte Vecchio
Piazzale Michelangiolo
Giardino di Boboli
Chiesa di Santa Croce
Gli Uffizzi
Piazza della Signoria
Duomo
Chiesa di Santo Spirito
Chiesa di S. Lorenzo
Fortezza da Basso
Porta S.Gallo

Wg mnie te naleza na 100 procent do listy, choc dodalabym kilka innych jak np. piazza Savonarola, gdzie zostal spalony Savonarola w czasach inkwizycji.
Piazza Signoria sprawdz dokladnie jak nazywa sie ten charakterystyczny dla florencji budynek z wiezyczka, bo nie pamietam. A noi stoi tam slynny pomnik Dawida.

W razie problemow kolejna przydatna strona to:
www.comune.firenze.it

Mam nadzieje ze bylam choc troche pomocna. Pozdrawiam i powodzenia.
P.S. Jaki jest Twoj temat pracy?
O RANY WIELKIE DZIĘKI!!!
Nie spodziewałam się takiego miłego odzewu, chciałąbym skupić się właśnie na tym, czyli zabytki florencji, wpisane na liste UNESCO, opis historyczny i atrakcyjność turystyczna (studiuję turystykę)jeszcze raz bardzo bardzo dziękuję !!! i pozdrawiam serdzecznie
miłego weekendu
nie ma za co i wzajemnie milego weekendu!
www.firenze.it
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa