kiedy mozna dostac meldunek?

Temat przeniesiony do archwium.
interesuje mnie sprawa zameldowania...czy jezeli nie ma sie papierów ( np permesso)mozna wynajac mieszkanie i zostac tam zameldowanym?.....czy może zameldowanie mozna tylko uzyskac po dostaniu papierów?.....czy jezeli ktos poswiadczy w naszym imieniu ze np bedzie sie nami opiekował itp to czy mozna takze otrzymac permesso?
pozdrawiam :-)
mnie tez to interesuje,
aha a jak to jest ?ja chce jechac i tam zaczac studia,ale bede wynajmowac mieszkanie, a meldunek musze miec przed zlozeniem dokumentow na studia i wole nie mam pojecia jak to tam dziala ta cala biurokracja ...... male slyszala ze to gorzejniz u nas....czy to prawad ???
Mnie rowniez interesuje kwestia wynajecia mieszkania, jak to wyglada od strony prawnej? Wiem, ze na pewno w krajach zachonioeuropejskich nie ma czegos takiego jak meldunek! Jest to przezytek komunizmu, ktory pozostal w naszym systemie... Saluti
A we Wloszech jeszcze ten jak to nazwalas "przezytek komunizmu" istnieje. Moze jest ulatwienie, bo tam gdzie jest potrzebna tak zwana tu "residenza" ( w dzkumentach ) mozesz wpisac to sama bez dokumentu, bez podkladki z tym, ze musisz sie pod tym podpisac ( taka autodeklaracja -nazwa moja )
A we Wloszech jeszcze ten jak to nazwalas "przezytek komunizmu" istnieje. Moze jest ulatwienie, bo tam gdzie jest potrzebna tak zwana tu "residenza" ( w dzkumentach ) mozesz wpisac to sama bez dokumentu, bez podkladki z tym, ze musisz sie pod tym podpisac ( taka autodeklaracja -nazwa moja )
Ja nie mam ( ale mam nadzieję że to się niedługo zmieni) permessa, ale jakoś od m-ca bez żadnych przekszód wynajmuję mieszkanie (i to na 2 lata mam spisaną umowę). Z tego co mi wiadomo żeby uzyskać permesso potrzebne jest miejsce zamieszkania, ale szczerze mówiąc już sama nie jestem niczego tutaj pewna. W każdym bądź razie gościu spisał ze mną umowę i już.
Do permessa potrzebne jest miejsce zamieszkania, ale jak napisalam wczesniej mozesz je podac na swistku, ktory Ty sama podpisujesz. Zwykle tego nie sprawdzaja. Wiem bo zalatwialam permesso.
a czy mozesz mi powiedziec ile placisz za to mieszkanie? i co w tej oplacie jest? czynsz + wynajem? a inne racuhnki naleza do zaplaty dla ciebie? jesli tak to jakiego rzedu jest to kwota za prad wode gaz. bardzo prosze odpowiedzmi bo to mega wazne(tez sie wybieram do wloch, szukam juz mieszkania tylko niestety oni nie odpowiadaja mi na miale, a szukam przez internet, wiec podejrzewam, ze kiedy widza adres z Polski, poprostu olewaja sprawe) saluti!!!!!!!!!!!
Ja niestety nie moge Ci odpowiedziec, gdyz mieszkanie i wszelkie oplaty za nie naleza do pracadawcy.
Ja płacę 400euro miesięcznie za czynsz. Wiem,że to roszkę dużo,biorąc pod uwagę fakt że światło,gas i woda płacę osobno + 340e za kondominium rocznie. Ale zawsze,"piano piano", mogę szukać czegoś innego,tańszego,nie?
400euro?...to zalezy za jakie mieszkanie.......moze to byc duzo ale moze tanio ...zalezy co w nim jest ile ma pokoi itp.......a jestes tam zameldowana?czy masz tylko umowe najmu?
400euroto moze byc duzo ale moze byc tez tanio....zalezy co w nim jest ile jest pokoi itp......a jestes tam zameldowana czy tylko masz umowe najmu?
mieszkanie mozna wynajac bez papierow(jezeli znajdziesz osobe ktora Ci go wynajmie),ale do zameldowania potrzebne jest permesso di soggiorno.
Troche Cie nie zrozumialam i prosze o wytlumaczenie. Chodzi Ci o to ze wpisujesz adres zamiaszkania czy adres zameldowania? W Polsce obowiazek meldunkowy polega na tym ze idziesz do odpowiedniego organu gminy, ktore to prowadza ewidencje ludnosci i dokonuja odpowiedniego wpisu- zameldowania. Z tego co mi wiadomo wloskie organy administracyjne sie tym nie zajmuja. No chyba ze zle mnie na studiach uczono.....Moge sie mylic.....Jesli tam mieszkasz to na pewno masz wieksza wiedze.
Mieszkanie mozna wynajac i bez dokumentow,choc od prywatnych wynajmujacych,lub w agencji ale nie wiem jaka taka umowa ma wartosc prawna.
Zameldowanie jest konieczne-ale w przypadku nauki nalezy najpierw uzyskac dokumenty w Questurze-przedstawiajac dokumentacje dotyczaca szkoly-bez tego mozna uzyskac tylko permesso jako turysta-ale i takie wystarczy do wynajmu mieszkania.
Wiem ,ze ostatnio prawo odnosnie pozwolenia na pobyt sie zmienilo i jesli sie nie myle nalezy zaplacic ubezpieczenie osobiste w Polsce na okres pobytu lub tu na miejscu-
Prawo sie zmienia miejmy nadzieje na lepsze w zwiazku ze wstapieniem Polski do Unii ale kazdy mowi co innego.
Jedno jest pewne-zeby uzyskac zameldowanie nalezy miec dokument wlasny i szczescie coby znalezc kogos kto ci zechce wynajac mieszkanie i oczywiscie zglosic twoje zameldowanie czasowe na Questurze-ale musi ono byc czyms umotywowane i niestety udokumentowane-inaczej wynajmuje ci mieszkanie na czarno i na twoje rowniez ryzyko.
Byc moze cos sie zmienilo,ale z tego co pamietam tylko w niektorych Questurach bylo mozliwe zrobienie permesso di soggiorno i to tylko turystcznego bez poreczenia.Ogolnie potrzebna jest osoba,ktor na questurze zlozy oswiadczenie ze jestes jej gosciem i ze zapwnia ci zamieszkanie i ma do tego warunki.Ale nie wiem ile sie ostaytnio zmienilo-
do pozwolenia na pobyt potrzebne jest zameldowanie

ja za mieszkanie palace 390e w tym mam juz oplaty ...
ojej dziewczyny, a gdzie Wy mieszkacie? Ja za mieszkanie place 750 euro + prad. Typowe bilocale i z reszta wcale nie najdrozsze!!
Witam, w jakiej cenie jest mniej wiecej wynajęcie pokoju lub mieszkania małego we Włoszech a dokładniej na Sycyli. Ile wynosi wynajem +swiadczenia-mniej wiecej. nr.[gg]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa