Liguria - podroz

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich. Jutro wybieramy sie w podroz po Ligurii.
Czy ktos znajacy te okolice moze mi powiedziec co warto tam zobaczyc...
Cinque Terre - ktore miasteczka przede wszystkim?
Genova - co dokladnie?
Rapallo
Portofino

Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz:)
O mamma mia!
Cinque terre! Ja wysiadlam w pierwszym miasteczku (nie pamietam, ale pierwszym na szlaku) i przeszlam wszystkie piec piechota, bylo cuuuuuudnie!!!! Szlam 10 godzin, warto bylo!
No to zapowiada sie ciekawie, mowisz... Obawiam sie troche o pogode...
A Genova?
Nie potrafilabym poradzic, bylam tam kilka lat temu, krecilam sie po miescie, bylam w muzeum morza (ale nie bylam zachwycona), lazilam po starym miescie w poblizu portu, ogromnie zniszczone, zaniedbane, ale bardzo ciekawe, zachwycalam sie wielopoziomowoscia tego miasta, ale tak dokladnie i z pamieci nie jestem w stanie wiele poradzic.
Jednak bylam po prostu zachwycona, dla mnie to jedno z najpiekniejszych miast jakie w zyciu widzialam. A Cinque Terre to po prostu cud. Oczywiscie, jesli pada to moze byc gorzej. Mozna przejechac pociagiem od miasteczka do miasteczka, ale ja nie zapomne do konca zycia tej wycieczki... Teraz nie mam czasu szukac, ale na mapie zobaczysz gdzie wysiasc i gdzie jechac. Tam gdzie jest La Strada dell'Amore, zaczelam, i byla taka sobie trasa a potem z kazda chwila bardziej ciekawie... Mam caly album zdjec. Zycze fantastycznej wycieczki, i napisz jak bylo!
Ja bylam w Genui w grudniu ...nie jest to miasto ,ktore szczegolnie zachwyca ale milo jest pochodzic po najstarszej czesci miasta. W porcie zaglowiec z filmu Piraci Polanskiego...
Warto odwiedzic Portofino, teraz po sezonie ma swoj szczegolny urok. Bylam tam drugi raz i wlasnie nie w sezonie turystycznym jest szczegilnie romantycznie.
Dzieki bardzo za info!
Witam! Bylo tak, ze az slow brakuje. A sadzilam, po zobaczeniu Wenecji, ze ladniejszego miejsca juz we Wloszech nie spotkam...
Dla wsztstkich ktorzy nie maja jeszcze planow wakacyjnych polecam Ligurie a przede wszystkim Cinque Terre...
Zainteresowanych, zapraszam do zobaczenia zdjec:
http://places.w.interia.pl/index.html
A nie mowilam?... :))))
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa