książka

Temat przeniesiony do archwium.
witam. poszukuję autora bądź tytuł pewnej książki. chodzi mi o książkę napisaną przez włocha, w której obnaża on prawdziwą włoską naturę (prawdziwa w jego mniemaniu - ponieważ pełno tam słów krytyki odnośnie włoskiego stylu życia, zwyczajów itd.) podobno autor tej książki został znienawidzony przez włochów za ujawnienie tej "gorzkiej nibyprawdy". może ktos wie o jaką książkę chodzi i czy zostałą przetłumaczona na j. polski ??
moze wiesz przynajmniej w jakim okresie zostala napisana? w ktorym wieku?
wydaje mi sie ze to jest ksiazka Angelo del Boca pod tytulem"Italiani,brava gente? ale sprawdz,swego czasu bylo o niej glosno.Pa
"Italiani brava gente" to Giorgio Bocca.
A moze Beppe Severgnini - pisal i pisze sporo ironicznych rzeczy o Wlochach i nie tylko, np. "Italiano (czy italiani) in America" i inne. Ma swoja kolumne w "Corriere della Sera".
Ale zeby jakis autori zostal "szczegolnie znienawidzony przez Wlochow" to nie slyszalam... az takiej wagi do literatury tu nie przykladaja...
Pozdrawiam.
wiesz sprawdzilam,jest tez i Angelo del Bocca,nie czytalam tej ksiazki ale o niej slyszalam i z tego co pamietam to powyciagal troche nieprzyjemnych rzeczy dla wlochow.
mnie tez na mysl przychodzi Beppe Severgnini, moze to o niego chodzi
dziękuję wszystkim za pomoc
daj znac co to byla za ksiazka, jak ja juz znajdziesz, oki? jestem strasznie ciekawa
ja tez....
ja wczoraj kupilam przez internet... kosztowala 16 euro... dam znac jak przeczytam
jaką książkę i o jakim tytule?
angelo del boca " italiani,brava gente?
o dzieki,podziel sie wrazeniami...
i co to byla za ksiazka?????? ciekawosc mnie zrzera :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa