Czy Wlosi pamietaja jeszcze o papiezu?

Temat przeniesiony do archwium.
Czy Wlosi dzisiaj w rozmowach wspominali Naszego Papieza czy dawno o nim zapomnieli?
W telewizji sie mowilo...Ale Polacy sa bardziej z Nim zwiazani..
na rai uno o 17.30m widzialam msze z Watykanu...
wlasnie zaczal sie program na Rai Uno poswiecony papiezowi..

ludzie pamietaja o nim,wspominaja go..
Pamietają ale nie noszą go w sercu tak jak my,gdyby był włochem napewno czuliby wieksze przywiązanie, niemniej jednak zawsze wypowiedają się o nim z wielkim szacunkiem.
Mylisz sie. Jestem Wlochem, bylem przed telewizja 2 lata temu...i plakalem.
I to niezaleznie od jego narodowosci.
To samo zrobili moi znajomi.
Dla mnie JPII 'jest' (nie byl) ojcem...i, powtarzam, gdyby byl wlochem, nic nie zmieniloby :)
Pozdrawiam serdecznie :)
To miło, cieszę się że tak czujesz, 2 lata temu wszyscy płakaliśmy,ale mówimy o teraźniejszości, ja tylko napisałam to co zauważyłam, tu gdzie mieszkam gdzie pracuję,żyję, wszyscy o nim ciepło mówią i z wielkim szacunkiem, ale wiesz co mnie bardzo udeżyło, pracuje w domu starców i gdy został wybrany Benedetto XVI w przeciągu kilku dni znikły wszystkie zdjęcia JPII z pokoi gości i kaplicy a pojawiło się zdjęcie jego następcy, tak jak w tym powiedzeniu-morto un papa si fa un nuovo czy coś takiego, pozostawiło mi to lekki niesmak ja w domu mam od lat zdjęcię JPII i nie zminiłam go bo tak jak powiedziałeś on jest caly czas z nami.
Ja mam zdjecie JP drugiego na moim biurku :)
I wiem to samo o wiele osob...
Naprawde moge zapewnic Cie, Wlosi nie zapomnieli o nim... :)
Niestety jestem odmiennego zania niz Wy. Pamietam to uniesienie dwa lata temu zarowno w Polsce jak i we Wloszech. Wydawalo sie, ze ten dzien cos zmienil, a tym czasem nie zmienil nic. Mielismy byc lepsi...
Wielu z nas ma Go w swoim sercu i umyśle,pamieta jego nauki i stosuje je w życiu.Ale niestety,sa również ci inni co zapomnieli Go,którzy sacza tylko swój jad,słyszeli Go ale nie słuchali.
a ja nie widze nic zlego w zmianie zdjec ( z tych z postacia JP II na B XVI). wrecz przeciwnie- to calkiem normalne i logiczne. teraz ktos inny jest glowa Kosciola. tak bylo przez setki raz (umarl krol, niech zyje krol). dlaczego teraz mialoby byc inaczej? jasne, Jan Pawel 2 BY: wyjatkowy, zwlaszcza dla Polakow, ale jako katolicy (a zakladam, ze wiekszosc z Was za takich sie uwaza) powinnismy respektowac prawo koscielne. ciekawe ilu z was bedzie plakac po B XVI (tak, tak...wiem, ze to nie to samo... ale... przemyslcie to troszeczke). podsumowujac: pamietajcie o Janie Pawle II, ale nie zapominajcie o obecnym papiezu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Oczywiście! Moja znajoma z włoszech non stop pisała do mnie maile na ten temat. Tylko że tam niewsominaja go tak uroczyście jak my, ale wspominają go w szkołach, chodzą do jego grobu, modlą się w kościłach. Przeżywają to napewno w inny sposób niż my. Ale pamiętają.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia