Slub cywilny+koscielny, gdzie? Wlochy czy Polska

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, w przyszlym roku planujemy wziac slub. Chcialabym prosic o porade tych ktorzy juz to przeszli. Przeczytalam wiele watkow na ten temat tu na forum i w kazdym z nich sa inne informacje, ciezko wywnioskowac jesli chodzi o potrzebne dokumenty. Dlatego tez chcialaby prosic tych ktorzy w niedawnym czasie zalatwiali wszystkie formalnosci i pamietaja wszystkie potrzebne dokumenty. Slub chcemy wziac tutaj, we Wloszech, ale ja mysle jeszcze o mozliwosci Polska. Zalezy to tez od ilosc biegania i zalatwiania formalnosci.
Wyjscia sa 2: cywilny + koscielny Wlochy, lub cywilny Wlochy - koscielny Polska. Do tych ktorzy maja to juz za soba, prosze o komentarze, ktora z podanych opcji lepsza. Domyslam sie tez, ze pewnie ile wypowiedzi tyle opinni i kazdy ma inne zdanie na ten temat, wiem ze musimy zdecydowac sami, ale chetnie przeczytam wasze opinnie na ten temat.
Bylabym wiec wdzieczna o podanie dokumentow potrzebnych do zawarcia malzenstwa tu we Wloszech, wasze wrazenia i porady.

Napewno skorzysta wiele osob. Dziekuje z gory i pozdrawiam
witam,wlasnei jestem w trakcie planowania slubu koscielnego w Polsce we wrzesniu,cywilny wzielismy tu we Wloszech ale to bylo 2 lata temu i nie za bardzo pamietam o jakie dokumenty mnie pytano w comune-bankowo bylo to nulla osta i akt urodzenia,ktory wybralam z kraju na formularzu miedzynarodowym,dzieki czemu nie musialam go tlumaczyc.Jesli chodzi i slub koscielny to polecam najpierw porozmawiac z ksiedzem w swojej parafii w Polsce i on dokladnie wszystko wytlumaczy.Ja dosle im juz gotowa licencje-tak to sie fachowo nazywa,.czyli zgode od ksiedza wloskiego z kompletemwszystkich potrzebnych juz dokumentow.Dokladnie nie pamietam jakich bo mam wizyte u wloskiego ksiedza po nowym roku.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Egzaminy