Unieważnienie ślubu cywilnego

Temat przeniesiony do archwium.
61-82 z 82
| następna
a verme to glista...feeeee...ale się nam wątek ześwinił
jak sie nie bedzie stawial to ustanowia pelnomocnika co bedzie reprezentowal jego prawa i interesy
no coz facet byl i jest swinaia tylko zakochana panna nie zauwazyla jego 'swinskosci'
O rozwód wystąpię jak już nie będę mogła inaczej tego rozwiązać. Nie chcę też ponosić kosztów sądowych, wiedząc, że mojej winy w zaistniałej sytuacji nie ma.
tu masz wszystko:http://ec.europa.eu/civiljustice/divorce/divorce_ita_pl.htm
No byłam, ale już nigdy taka głupia nie będę. Co Cię nie zabije to Cię wzmocni. Tego się trzymam. Po tej całej historii nauczyłam się na pewno ostrożniej dobierać partnerów. :P
a w razie czego to i uzywac' profilkaktyki'
Symulacja. Wniosek o unieważnienie może złożyć którykolwiek z małżonków, którzy zawarli małżeństwo, zgodziwszy się nie spełniać zobowiązań lub nie korzystać z praw z niego wynikających. Wniosek należy wniesć przed upływem roku od dnia slubu lub jeżeli małżonkowie żyli ze sobą jak mąż i żona po slubie, nawet przez krótki czas
Może skorzystać z tego?
dla rozweselenia horoskop..sprawdzisz potem ..jak juz malenstwo sie urodzi..http://horoskop.wp.pl/kat,1015981,title,Godzina-Twoich-narodzin,wid,11382679,wiadomosc.html?ticaid=1bfca&_ticrsn=3
Cytat: SettediNove
a w razie czego to i uzywac' profilkaktyki'
profilaktyka zawiodła :P
tylko uwzglednijcie czas letni!skoro urodzilm sie w lipcu...o 17ej tzn ze w rzeczywistosci byla juz godz. 18 sta
Mały powinien pojawić się na świecie w okolicach 20 kwietnia :D
to juz bedzie czas letni
dasz mu polskie imie? ..czy po wloskim dziadku jak tradycja przewiduje..wychowaj go na pilkarza..moze kiedys Inter lub Juve go kupi..i bedz trzaskal kase!:D
Zanim rozpętała się ta cała afera to miał być Domenico, właśnie na cześć jego dziadka. Ale teraz będzie po prostu Mikołaj Maksymilian.
Cytat: lilyjoy
No byłam, ale już nigdy taka głupia nie będę. Co Cię nie zabije to Cię wzmocni. Tego się trzymam. Po tej całej historii nauczyłam się na pewno ostrożniej dobierać partnerów. :P

...zakladasz z gory partnerow??...moze jeden porzadny wystarczy(zycze Ci,aby tak bylo).Przepraszam,ze pytam;wzielas rowniez slub koscielny?
Cecili, sorry że zapytam ...jak się zakłada z góry partnerów??????
hahaha...sama usmialam sie z mojego wpisu.Mialo byc;zakladasz z gory..."dobierac partnerow"...
tak to bywa na Erasmusie...dlatego Wlosi ciesza sie ze przyjezdzaja NOWE..i to oni sobie DOBIERAJA..im bardziej naiwna tym lepiej mozna ja brac in giro..i w zwiazku z tym nazwa Erasmus ORGASMUS jest coraz szerzej znana..zastanawia mnie jeszcze jedno....po co uzywac nazwiska wloskiego meza w Polsce!!!!!! skoro malzenstwo nie zostalo zarejestrowane ,meza sie nienawidzi .. ten maz to' carogna' itp itd....czy aby cos tu nie gra ?
Cytat: SettediNove
tak to bywa na Erasmusie...dlatego Wlosi ciesza sie ze przyjezdzaja NOWE..i to oni sobie DOBIERAJA..im bardziej naiwna tym lepiej mozna ja brac in giro..i w zwiazku z tym nazwa Erasmus ORGASMUS jest coraz szerzej znana..zastanawia mnie jeszcze jedno....po co uzywac nazwiska wloskiego meza w Polsce!!!!!! skoro malzenstwo nie zostalo zarejestrowane ,meza sie nienawidzi .. ten maz to' carogna' itp itd....czy aby cos tu nie gra ?

Na Erazmusie go nie poznałam, naiwna nie jestem, bo bynajmniej do tych co mają ,,kisiel w majtkach'' na widok makaronów nie należę. W Pl mogłam się podobnie urządzić, zasrany charakter nie zależy chyba od narodowości prawda?
Cytat: Cecili
Cytat: lilyjoy
No byłam, ale już nigdy taka głupia nie będę. Co Cię nie zabije to Cię wzmocni. Tego się trzymam. Po tej całej historii nauczyłam się na pewno ostrożniej dobierać partnerów. :P

...zakladasz z gory partnerow??...moze jeden porzadny wystarczy(zycze Ci,aby tak bylo).Przepraszam,ze pytam;wzielas rowniez slub koscielny?

Wiem tylko, że już obcokrajowca nie ruszę, prędzej mi ręce ulecą. Nie, kościelnego na szczęście nie.
Każdy obywatel polski, który zawarł związek małżeński poza granicami kraju, powinien dokonać umiejscowienia (rejstracji) aktu małżeństwa w polskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Warunek ten jest konieczny, aby osoba taka mogła ubiegać się o wydanie polskiego paszportu.

Rejestracji dokonuje się w Urzędzie Stanu Cywilnego właściwym ze względu na miejsce ostatniego zamieszkania w Polsce, a w przypadku osób, które na terenie Polski nigdy nie mieszkały lub których miejsca zamieszkania w Polsce nie można ustalić - w USC Warszawa Śródmieście. Z uwagi na dużą ilość składanych wniosków, czas oczekiwania na rejestrację wtym ostatnim przypadku jest bardzo długi i wynosi około 8 miesięcy.

Rejestracji małżeństwa można dokonać bezpośrednio w Urzędzie Stanu Cywilnego w Polsce: osobiście, za pośrednictwem najbliższej rodziny, albo innej osoby upoważnionej. Jeżeli rejestracji ma dokonać członek najbliższej rodziny, na podstawie Ustawy z dnia 29.09.1986 r. Prawo o aktach stanu cywilnego art. 83 – Dz.U. z 2004 r nr 161 poz 1688 nie musi on posiadać pełnomocnictwa wnioskodawcy - “Odpisy z ksiąg stanu cywilnego wydaje się na wniosek sądu lub innego organu państwowego, osoby, której stan cywilny został w akcie stwierdzony, jej wstępnego, zstępnego, rodzeństwa, małżonka, lub przedstawiciela ustawowego”

Jeśli rejestracji dokonuje osoba nie będąca członkiem rodziny wnioskodawcy, konieczne jest udzielenie jej pełnomocnictwa na piśmie.

Przy rejestracji małżeństwa zawartego za granicą bezpośrednio w Urzędzie Stanu Cywilnego w Polsce, należy złożyć następującą dokumentację:
• odpis aktu małżeństwa wydany przez włoski urząd stanu cywilnego - najlepiej na formularzu wielojęzycznym, zgodnym z Konwencją Wiedeńską z 8 września 1976 roku (Estratto per Riassunto dal Registro degli Atti di Matrimonio – plurilingue)
• odpis akt urodzenia współmałżonka na którym widnieją pełne imiona, nazwiska i dane jego rodziców - najlepiej na formularzu wielojęzycznym, zgodnym z Konwencją Wiedeńską z 8 września 1976 roku (Estratto del Atto di Nascita plurilingue con paternitŕ e maternitŕ)
• własny polski odpis zupełny aktu urodzenia, jeżeli małżeństwo będzie rejestrowane w innym USC, niż ten, który wydał akt urodzenia wnioskodawcy.
• pisemne upoważnienie osoby wnioskującej o rejestrację małżeństwa, jeśli wniosek składa w jej zastępstwie inna osoba, niebędąca członkiem najbliższej rodziny.

Do dokumentów w języku włoskim należy dołączyć ich tłumaczenia na język polski dokonane przez tłumacza przysięgłego w Polsce lub poświadczone przez Konsulat.

Na podstawie przedłożonej dokumentacji, Urząd Stanu Cywilnego w Polsce dokonuje rejestracji (wpisu) małżeństwa w polskich księgach stanu cywilnego oraz wydaje odpisy aktu małżeństwa.

Małżeństwo można również zarejestrować za pośrednictwem konsulatu. Takie rozwiązanie jest jednak bardziej kosztowne i czasochłonne niż w wypadku bezpośredniej rejestracji. Wniosek złożony za pośrednictwem konsulatu trafia bowiem zawsze do USC m.st. Warszawy, gdzie z uwagi na dużą liczbę składanych wniosków czas oczekiwania na rejestrację może być bardzo długi.

Aby dokonać rejestracji małżeństwa za pośrednictwem Konsulatu, należy złożyć osobiście następującą dokumentację:
• odpis aktu małżeństwa wydanego przez włoski urząd stanu cywilnego - najlepiej na formularzu wielojęzycznym, zgodnym z Konwencją Wiedeńską z 8 września 1976 roku (Estratto per Riassunto dal Registro degli Atti di Matrimonio – plurilingue);
• odpis akt urodzenia współmałżonka na którym widnieją pełne imiona, nazwiska i dane jego rodziców - najlepiej na formularzu wielojęzycznym, zgodnym z Konwencją Wiedeńską z 8 września 1976 roku (Estratto del Atto di Nascita plurilingue con paternitŕ e maternitŕ);
• własny polski odpis zupełny aktu urodzenia, jeżeli małżeństwo będzie rejestrowane w innym USC, niż ten, który sporządził akt urodzenia wnioskodawcy;
• podanie do właściwego Urzędu Stanu Cywilnego
Do dokumentów w języku włoskim należy dołączyć ich tłumaczenia na język polski. Konsulat dokonuje poświadczenia ich zgodności bez dodatkowych opłat.

Na podstawie przedłożonej dokumentacji, Urząd Stanu Cywilnego w Polsce dokonuje rejestracji (wpisu) małżeństwa w polskich księgach stanu cywilnego oraz wydaje odpisy aktu małżeństwa.

Wraz z wnioskiem o wpisanie aktu małżeństwa do polskich ksiąg stanu cywilnego, małżonkowie mogą złożyć przed Konsulem oświadczenie w sprawie swojego nazwiska. Jeżeli oświadczenie takie nie zostanie złożone, oznacza to, że małżonkowie pozostają przy dotychczasowych nazwiskach.

Dla osób, które z ważnych względów nie mogą osobiście stawić się w Konsulacie, istnieje możliwość złożenia wniosku drogą pocztową. Wypełnione podanie wraz z wymaganą wymienioną wyżej dokumentacją można odesłać pocztą.

Czas oczekiwania na umiejscowienie zagranicznego aktu urodzenia i uzyskanie polskich odpisów aktu urodzenia za pośrednictwem Konsulatu wynosi około 2 miesięcy.
Temat przeniesiony do archwium.
61-82 z 82
| następna