Antonio Tabucchi nie żyje

Temat przeniesiony do archwium.
Dzisiaj zmarł Antonio Tabucchi, jeden z moich ukochanych pisarzy... Tak strasznie smutno, że już nic nie napisze. Moją ukochaną książką są "Sny o snach", w której opisuje sny, które przyśniły się różnym znanym postaciom, w noc poprzedzającą dzień, dzięki któremu przeszli do historii. I zbiór opowiadań "Słowa na opak". Moim zdaniem niesprawiedliwy jest świat, w którym Nobla nie przyznaje się takim czarodziejom, a otrzymuje go na przykład Dario Fo.

A Wy czytaliście Tabucchiego?

Wiecie, co mnie zdziwiło? Że tu, we Włoszech, prawie nikt go nie zna...
..przykro mi..nie znam Tabucchiego,ale obiecuje sie poprawic..zaraz pojde fare pescare :D za jego ksiazkami..ta o snach ..wezme pierwsza..interpetacja snow, to moje hobby wiec mnie ucieszylo twe info..Masz niewatpliwie racje ze niesprawiedliwy jest świat, w którym Nobla nie przyznaje się takim czarodziejom, a otrzymuje go na przykład Dario Fo..lub Barack Obama czy Lech Walesa
Ja tez nie znam.... i tez 'obiecuje poprawe'. ...poszukam, poczytam...
...jest info w Wyborczej o tym smutnym wydarzeniu:
http://wyborcza.pl/1,75475,11418460,Antonio_Tabucchi__jeden_z_najwiekszych_wloskich_pisarzy_.html
...czytałam "Sny o snach" i "Robi się coraz później"...niepowetowana szkoda, że wielcy ludzie odchodzą...
:)
Malo znany koles byl... lubie osobowosci ktore zostawiaja po sobie naprawde niezapomniany slad... nie na lata, ale na wieki...

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa