Wielkanoc we Włoszech

Temat przeniesiony do archwium.
31-47 z 47
| następna
Cytat: SettediNove
wez z soba jajko i sama idz je pokropic swiecona woda....:D Wlosi nie swieca pokarmow..symbolem Swiat Wielkanocnych nie jest jajko jak u nas, a baranek wielkanocny..'samoobsluga' jak chcecie miec swiecone jajko :D

...z tymi swieconymi jajkami, to zalezy gdzie. W niedziele mialam przyjemnosc byc zaproszona do moich znajomych w Abruzzo ...i zdziwilam sie lekko, jak poczestowali mnie swieconymi jajkami ...i zaczeli mi jeszcze tlumaczyc co to znaczy z pelnym przekonaniem, ze w zyciu o podobnym zwyczaju nie slyszalam;-) Bylam tam z Rzymianinem, ...ktory rzeczywiscie nigdy o swieconych jajkach i innych pokarmach nie slyszal.
Podobno jest to zwyczaj z Abruzzo i Marche. To uslyszalam.

Cytat: marshmallow
a nie zarobki?

Nie mierz innych swoja miara...
Cytat: marysia2
Cytat: marshmallow
a nie zarobki?

Nie mierz innych swoja miara...

Akurat ja ze wzgledu na slonce i zarobki tam nie wyjechalam... wymyslilam sobie nawet bardziej niz Ty wzniosle powody...
Cytat: marshmallow
wymyslilam sobie nawet bardziej niz Ty wzniosle powody...

A co Ty wiesz o moich powodach?!?!?!
No wlasnie, a co Ty wiesz o moich powodach?!?!?!
Ja wiem o Twoich, bo czytalam Twoje posty... i sobie wysnulam wnioski, tak ja Ty wysnuwasz, tylko, ze moje sa bardziej trafne...
Cytat: marshmallow
(...), tylko, ze moje sa bardziej trafne...

A skad wniosek, ze Twoje sa bardziej trafne? ...przy Sette sie pomylilas ...wiec czemu mialabym zakladac, ze sie nie pomylilas przy mnie?

Gratuluje pokory.
Sluchaj, kto zaczal?
Jezeli nie chcesz, zeby Cie niesprawiedliwie oceniano, to nie pisz w taki sposob.
Gdzie sie przy Sette pomylilam? Tam bylo jakies stwierdzenie? Chyba logiczne, ze tym, co popycha ludzi do wyjazdu, jest chec wiekszego zarobku. Jezeli powodem jest tylko fajna pogoda, to rownie dobrze mozna wyjechac do Hiszpanii lub Egiptu, wiec chcialam poznac inne powody. Akurat z Sette piszemy sobie czasami na privie, wiec nie byl to zlosliwy komentarz.

Widze, ze "elita" tego forum ma sie za nie wiadomo kogo i jeszcze o pokorze mowi, ze tocza sie tutaj rozmowy madrych (mocnych w gebie) z glupcami... ale kto tu jest naprawde glupcem?
Ja mam swoje definicje, swoje metody analizowania ludzi, jak dla mnie naprawde nie jest trudno stwierdzic, ze Twoj motyw wyjazdu do Wloch nie jest AZ TAK bardzo wzniosly.
Oczywiscie, Ty nie musisz sie z tym zgadzac, a ja nie mam ochoty udowadniac Ci, ze jest inaczej, bo... nie jestes przypadkiem, ktorego doglebne analizowanie jest mi potrzebne.

Pokora sie wykazuje tam, gdzie nie mam racji. :D
Cytat: marshmallow
ze Twoj motyw wyjazdu do Wloch nie jest AZ TAK bardzo wzniosly.

Bardzo chetnie bym sie dowiedziala jaki byl moj powod, bo sama sobie czasami zadaje to pytanie, wiec milo by mi bylo, gdybys mi 'otworzyla oczy'.
Cytat: marysia2
...zawsze sie zastanowie zanim skrytykuje czyjes postepowanie ...bo zawsze moze byc jakis powod, ktory wcale moze mi nie przyjsc do glowy...
Pewnego razu Bóg
chciał sobie zobaczyć, jak żyją ludzie na Ziemi. Kazał sobie sprowadzić telewizor, włączył a tu rodzi kobieta! Męczy się okrutnie, krzyczy, więc Bóg pyta:
- Co to jest? Dlaczego ta kobieta się tak męczy?!
- No bo powiedziałeś:"I będziesz rodziła w bólu" - odpowiada któryś anioł.
- Tak? No... Tego.... Ja tylko tak żartowałem.
Przełącza program - górnicy. Schorowani, spoceni, walą kilofami. Bóg pyta:
- A to co to jest?! Oni muszą tak się męczyć?!
- Ale sam powiedziałeś: "I w trudzie będziesz pracował"...
- Oj, "powiedziałeś, powiedziałeś" - mówi Bóg, drapiąc się w głowę - to takie żarty były, ja żartowałem... Przełącza program a tam piękna, wielka świątynia, bogato zdobiona od wewnątrz i z zewnątrz. Przed nią luksusowe lśniące samochody, w środku gromada biskupów - dobrze odżywieni, pięknie ubrani, zrelaksowani itd,itp.
Bóg się uśmiecha promieniście:
- O to mi się podoba! Co to jest?
- A to są właśnie ci, którzy wiedzą, że żartowałeś. :D
Nie od dzis wiadomo, ze Bog ma poczucie humoru...
A to ci niespodzianka...

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/mesjasz-ateistow-publicznie-przyznal-ze-nie-wyklucza-istnienia-boga
lubie piosenke Renaty Przemyk Babe zeslal Bog..a najbardziej fragment: Z woli nieba jestem tu
Więc się do mnie módl ..
wszystkie siostry tutaj? Oh boze, ale twarda laska, szalona z seks, nie??!! uff
ahahahahaa..
Siostro Sette, prosze tu sobie kpin nie urzadzac ze swietych rzeczy...widzimy sie na brewiarzu z rana...
ahahahahaaahahahahaa.
Temat przeniesiony do archwium.
31-47 z 47
| następna

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia