jezyk wloski

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie do osób ktore uczą sie lub znaja wloski. Latwo bylo wam sie nauczyc tego jezyka? Jestem nim od jakiegos czasu zauroczona ale nauke traktuje bardziej jako przygode i raczej nie bede chodzic na zadne lekcje.

Zastanawiam sie tez czy moglby ktos mi polecic jakis podrecznik do samodzielnej nauki j.wloskiego dla poczatkujacych, najlepiej z kontynuacja na bardziej zaawansowanych poziomach.

Z gory dziekuje za pomoc ;)
podziwiam twoj zapal do nauki jezykow obcych, mi nie udalo sie do tej pory zmotywowac :) ucze sie wloskiego w szkole od 1,5 roku. zafascynowalam sie tym jezykiem po pobycie we wloszech, ale na tym sie skonczylo :( nie znam zadej fajnej ksiazki, ktora moglabym ci polecic, ale mysle ze ta stonka jest spoko
ja zaczęłam od "Włoski w 30 dni" - Paola Frattola i Roberta Costantino (mała książeczka z kasetą). Tam jest tylko 30 lekcji, ale daje dobre podstawy, jeśli się przyłożysz. A dalej polecam www.bbc.co.uk/languages/italian i oglądanie włoskich filmów z napisami (ja mam Rai-uno)
Ciao!
Dzieki. Pozdrawiam!
Ciao. Ja również uczę się włoskiego w szkole od 1,5 roku. Postanowiłem spisać sobie wszystkie słówka. Jest tego koło 3000 z czego conajmniej połowę umiem. Jeżeli coś już załapałeś z języka włoskiego to polecam mój podręcznik "Bravissimo" livello elementare e intermedio, autorstwa Katerina Katerinova, zajrzyj też na stronkę www.italicus.com.pl, może stamtąd wybierzesz cos dla siebie. Aaa i jeszcze jedno, polecam Ci książkę "La prova orale" wyd. Edilingua, poziom póki co podstawowy. I jeszcze do ćwiczenia gramatyki: Bruno Storni - "Ćwiczenia gramatyczne języka włoskiego z kluczem". To powinno ci na jakies 1,5 roku wystarczyć . jak masz jakies pytanka to wal śmiało.
łatwo sie nauczyć słownictwa i podstawowej gramatyki. Gramatyka zaawansowana jest koszmarna, juz francuska jest o niebo łatwiejsza. Mimo wszystko zachęcam do nauki :)
Ja czytalam duzo komiksow i prostych ksiazek dla dzieci na samym poczatku nauki. Najpierw czytalam, potem wypisywalam zdania i je rozkladalam na czesci pierwsze - czasowniki (znaczenie, czas, skladnia), rzeczowniki (rodzaj i l.mn), wszystkie przymiotniki, zaimki i rozne della, dei, alla i comunque mialy swoje miejsce i kolor. Szlo to bardzo powoli, zwlaszcza, ze potem musialo byc wiele razy powtarzane, ale je niespecjalnie mam glowe do jezykow, a wkuwac slowek nie mam cierpliwosci tak "na sucho". Czytajac szlo mi duzo lepiej, i - co wazne - zapadalo lepiej w pamiec.
Ps.Staram sie teraz odswiezyc sobie francuski (juz kiedys uczylam sie tego jezyka), i naprawde wedlug mnie ichnia gramatyka jest o niebo bardziej skomplikowana niz ta wloska.
Moge polecic Tobie jedna ksiazke, z ktorej sam korzystam, uczac sie jezyka wloskiego. Jest dobrze napisana i przede wszystkim przystepna. Ta ksiazka to:
seira "Ucz sie sam - Jezyk Wloski" dla poczatkujacych
Wydawnictwo Literackie, Krakow
Vittoria Bowles
(ksiegarnia int.: www.wl.net.pl)
Ciao!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa