Francuski czy hiszpański-co wybrać?

Temat przeniesiony do archwium.
Od października zaczynam naukę na filologii włoskiej. Oprócz włoskiego, który jak wiadomo jest podstawowym językiem, muszę wybrac drugi język jako lektorat... Nie wiem na jaki się zdecydować: FRANCUSKI czy HISZPAŃSKI. Może ktos z was uczył się zarówno jednego jak i drugiego i podpowie mi, który język jest łatwiejszy do nauki i przyjemniejszy.
Jak dla mnie latwiejszy, przyjemniejszy i bardziej podobny do wloskiego jest hiszpanski ...polecam.
A moim zdaniem lepiej uczyć się francuskiego - jest językiem urzędowym w wielu państwach Europy, natomiast hiszpańskiego używa się w Hiszpanii i w wielu innych, ale dalekich krajach. Poza tym francuski jest ładniejszy. Wymowa może sprawiać na początku trochę problemów,ale wydaje mi się że warto :)
Dziewczyno nawet sie nie zastanawiaj tylko wybieraj hiszpański!!! Ja niestety nie mialam mozliwosci wyboru-na mojej italianistyce obowiazkowy jest francuski,ale dla calej mojej grupy to kara!!! Sama dla siebie uczę sie hiszpańskiego i jest naprawde o niebo latwiejszy i przyjemniejszy do nauki. Nawet jesli to prawda ze rynek pracy z hiszpanskim w Polsce w zasadzie nie istnieje...ale kto wie za jakis czas...?:)) Pozdrawiam!
Ja zawsze chciałam się uczyć francuskiego, ale jakoś tak się ułozyło, że uczę się hiszpańskiego. Do nauki język ten jest bardzo przyjemny i jeśli się ma predyspozycje językowe, zna się trochę angielski i inne języki, to idzie bardzo szybko. Przez to, że łatwiej wchodzi nauka hiszpańskiego, szybciej zauważa się efekty.
Myślę, że nauka francuskiego jest bardziej czasochłonna, ale język ten jest piękny, melodyjny, romantyczny.
Na pewno więcej pomocy naukowych na naszym rynku jest do nauki francuskiego niż do hiszpańskiego. Także więcej jest dobrych kursów prywatnych w przeciwieństwie do hiszpańskiego.
Ja bym wybrała hiszpański, bo miałabym szansę lepszego poznania tego języka i kultury. Franucskiego mozna zawsze nauczyc się na kursie prywatnym i to całkiem nieźle. O dobry kurs prywatny hiszpańskiego jest trudniej.
Po poznaniu hiszpańskiego na pewno łatwiej jest przyswoić sobie francuski. Są podobieństwa.
Poza tym jeśli się już trochę zna hiszpańki to ma się wielką ochotę podróżowania do krajów hiszpańskojęzycznych :-) i to jest wyzwanie dość egzotyczne!
Wszystko zależy też od tego, jaki masz temperament!?!
ja obecnie ucze sie francuskiego i goraco polecam ten jezyk do nauki jest przyjemny i tak jak wczesniej juz wspomnieli moi przedmowcy jest to jezyk urzedowy i wszedzie sie nim bedziesz mogla posluzyc :)!!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa