Język włoski-szkoła

Temat przeniesiony do archwium.
W tym roku koncze gimnazjum,i prawdopodobnie w LO bede sie uiczyc włoskiego mam pytanie czy ten jezyk jest trudny,czy występuje dużo czasów we włoskim?.Ja ucze się angieslkiego i ten język mi nie wchodzi
wole języki romańskie
Gramatyka nie jest najlatwiejsza, ale jesli wolisz jezyki romanskie to nie bedzie dla ciebie zbyt trudna..Wymowa jest dla polakow dosc latwa...I te piekne brzmienie...Na pewno spodoba ci sie.
no to zazdroszcze ci....tez w tym roku koncze gimnazjum ...ale niestety nie bede uczyc sie jezyka wloskiego....choc tak bardzo chcialabym :( od 4 klasy podstawowki ucze sie jezyka niemieckiego(idzie mi z nim bardzo dobrze....chociaz nie podoba mi sie on.....to brzmienie takie "twarde' nic milego) ,gdybym uczyla sie w gimnazjum angielskiego sprawa bylaby bardziej prosta bo jako drugi jezyk wybralabym sobie fracuski(w szkole mamy do wyboru:angielski,niemiecki,francuski.......na niektorych profilach rosyjski).....lepszy zestaw mialabym gdybym wybrala angielski i fracuski niz angielski i niemiecki.......ale mowi sie trudno......wloskiego poucze sie sama ...pomoze mi w tym wakacyjny wyjazd do italii no i wujaszek :)
pozdrawiam

 »

Pomoc językowa