wątpliwości

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałabym się uczyć jakiegoś drugiego języka i nie miem co lepsze - włoski czy hiszpański? pomocy!!!!
Poszukaj w wyszukiwarce tego forum juz byly podobne tematy. Jesli nie znajdziesz odpowiedzi to wroc tu i moze ci ktos doradzi.
A jaki jest pierwszy jezyk , ktorego sie uczysz? Angielski? W gruncie rzeczy wszytko zalezy od ciebie oba jezyki sa jednakowo piekne i podobny jest stopien trudnosci wiec wez pod uwage do czego bedzie ci potrzebny? Do jakich materialow masz wiekszy dostep? Telewizja, wyjazdy, kontakty osobiste? A moze sproboj posluchac tych jezykow i wybrac ten , ktory ci sie bardziej podoba, ma dla ciebie ladniejsze brzmienie.
Dzieki! ucze się już jakiś czas angielskiego i idzie mi nawet nawet. Poza tym to do obu języków mam równe materiały, potrzeby itp. =) ale skłaniam się ku włoskiemu
Jeszcze dwa dni temu mialam ten sam dylemat co Ty! I po prostu otworzylam te strone i nauczylam sie swoich pierwszych 30 slowek po wlosku i mam problem z glowy, bo mam olbrzymia chec kontynuowac...nauke i zaraz bede sie uczyla nastepnych 30. Zrobsobie plan, ze na ten rok jest np. jezyk wloski a na nastepny rok jest jezyk hiszpanski...Ja tak zrobilam! Powodzenia! pomysl tez o tym gdzie czesciej wyjezdzasz czy masz zamiar wyjezdzac? Moze znasz juz osoby w tych krajach? Oba jezyki sa PIEKNE! Ta strona jest super, ludzie zyczliwi, pomocni, a wiec i nauka pojdzie fajnie! Pozdrawiam i zycze sukcesow!