Jak wygląda kurs PONSA??

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!!
Mam pewien problem, otoz chcilabym sie dowiedziec jak wyglada kurs ponsa "włoski w 3 miesiące dla początkujących". Chcialabym wiedziec, jak wyglada taka lekcja. Tzn. czy kazde słowko jest wymiawiane przez lektora, jaki uklad ma lekcja. Prosze o pomoc
JA robię teraz kurs ponsa Włoski w 3 miesiące dla początkujących. Dokładne wytłumaczenie lekcji, rozkładu całego kursu znajduje się na samym początku książki, nie będę tego przepisywał, ale podzielę się z Tobą swoimi własnymi refleksjami;)
Otóż każda lekcja rozpoczynana jest przez zdania wzorcowe, napisane po włosku i polsku powtarzane przez lektora;) Następnie przechodzi się do dialogu, autorzy zalecają wiele razy przesłuchać, wiele razy przeczytać, wiele razy przepisać (ten kurs w 3 miesiące ukończyłby chyba człowiek, który nie ma innych zajęć;) ). Po dialogu w książce jest komenatrz gramatyczny, wszystko ładnie i przystępnie wytłumaczone - dla mnie rewelacja, w razie czego zawsze możesz zapytać tutaj w razie wątpliwości- też tak robie;) Dalej przechodzi się do ćwiczeń, zazwyczaj po 6 przykładów z kasety idziemy za lektorem, do każdego nowego zaagadnienia gramatycznego, czasem jest tłumaczenie zdań, czasem uzupełnienie luk. Aha przed każdym działem jest do nauczenia potrzebne słownictwo;) do tego wypisane są ciekawostki jezykowe, obyczajowe Włoch. JEżeli zamierzasz się się uiczyć z PONSA to zainwestuj też w Aktywny Słownik języka włoskiego;) 20 zł, a ponad 2000 słów!!!

Pozdrawiam;)
Rozumiem, ze nie ma tam np. pojedynczych slowek czytanych przez lektor. Sa cale zdania. A jest np. odmiana czasownikow?? Tzn. przez wszytskie osoby i wymiana przez laktora na kasecie??
A ten aktywny slownik to jak on dziala??
ttak odmiany jeżeli trzeba są wymawiane przez lektora;)
a aktywny słownik, to poprostu słownik w fajnyum układzie tematycznym oraz graficznym - powiedziałbym taki młodzieżowy, nie można sie zanudzić czytając go sobie - fajna sprawa;).
a tak w ogole to innie dziennie przeznaczasz na nauke jezyka wloskiego?? Przynosi Ci efekty praca z ponsem??
oczywiscie, w jednej lekcji nie jest poruszany duży materiał gramatyczny, do każdego ćwiczenia. Oczywiście ważne jest zaangażowanie, jeżeli sama nie będziesz np. budować też własnych zdań i w ten sposób sie uczyc (inaczej mówiąc - mówiąc do siebie) to nie będzie efektów. Ja widzę efekty, jestem w połowie kursu i teraz rozumiem niektóre wypowiedzi, zdania, zresztą sama zauważysz ten moment, kiedy zrozumiesz coś napisane w necie po włosku, albo usłyszysz na ulicy - świetne uczucie;)

Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa