Dobry podręcznik do włoskiego

Temat przeniesiony do archwium.
Polecono mi, abym założyła nowy temat( faktycznie bardziej trafny i rzeczowy )
A więc jeśli ktoś mógłby mi polecić( a pewnie nie tylko mi, bo myśle, że jest troche osób poszukujących tego co ja) dobry podręcznik lub program multimedialny do nauki języka włoskiego to prosze piszcie tutaj!!! Na pewno przyda się to wielu osobom.
Wszystko zalezy od rodzaju podrecznika, jakiego potrzebujesz, rodzaju nauki, tzn czy to ma byc do nauki wlasnej, samodzielnej? Jesli tak, polecam co prawda malo moze nowoczesna ale bardzo warta polecenia ksiazke Danieli Zawadzkiej. A poniewaz na tym forum pisalismy o niej mnostwo, to radze, wbij w wyszukiwarke, a znajdziesz m.in. moj opis tej ksiazki, naprawde bardzo szczegolowy.
To ma być książka własnie do samodzielnej nauki:)) Dzięki!!
witam, mam pytanie , może jest na forum ktoś kto używał fiszek do nauki włoskiego reklamują na forum.Trochę kosztują więc chodż mam ochotę je zakupić wolę się doradzić kogoś kto już miał.Ja uczę się na kursie, ale sporo czasu spędzam z książką wydawnictwa Langenscheidt, lubię się z niej uczyc,słucham też sporo lekcji na cd, zrzuciłam sobie na mp3 i akcent jakoś złapałam.Mam oczywiście problem z gramatyką najbardziej z zastosowaniem we własciwym miejscu in, da, di, a, per, con.Jakoś dziwnie mi się miesza.Na pamięć by trza było wykuć no nie?AReszta jakoś obleci.Popieram pomysł założenia tematu, może każdy napisze jak się uczy zawsze można coś podłapać od innych.Pozdrawiam
Wg mnie jedna z lepszych ksiazke do nauki wloskiego to Parlo L'italiano(Luigi Furno). Nawet najwiekszy tluk sie czegos z niej nauczy:P Ciekawie jest rozwiazana nauka gramatyki...
dzięki za pomoc!! Ale zdecyduje się chyba jednak na ten kurs ponsa w 3 miesiące, bo dużo dobrego o nim słyszałam.
A ja ucze się z ksiązki" Włoski w 30 dni".
Książka jest fajna,szybko wchłania się wiedzę.
Na pierwszej stronie jest dialog po włosku,na drugiej stronie jest ten sam dialog,tylko przetłumaczony.Kolejna strona , to gramatyka.
Tłumaczenie przed jakim wyrazem stawiać "il","l,"itp..
2 kolejne strony to ćwiczenia,wstawianie czasowników itd.
Lekcja zakończona jest małym słowniczkiem odnoszącym się do danej lekcji.
Ucze się z książki 5 dni, 2 dni zrobiłam laby :-), ale tą książkę polecam.
Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej to napiszcie na mój e-mail
[email]
POZDRAWIAM :-)
Mogę polecić znakomitą książkę : Marco Mezzardi & Paolo E. Balboni "Rete! 1" wydawnictwa Guerra Edizioni. Niestety dość cięzko ją znaleść w Polsce i lepiej pracować na niej wraz z nauczycielem języka, bo książka jest w całości po włosku... Chyba że lubi się pracować ze słownikiem :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Programy do nauki języków

 »

Pomoc językowa