Ładne włoskie Imiona

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 177
konstancja177 a dlaczego nie tłumaczyć
No, ale mieć na imię Italia, to już szczyt szczytów.
dlaczego nie... jejku gdybym miala przetlumaczy imie i nazwisko mojego ukochanego to zapewniam smiech na sali... :D hihhi moja rodzinka tlumaczy i znalezli sobie temat do zartow ja o tym nie mysle :)
Imie zenskie Fedora pochodzi od Teodory uzywa sie go obecnie, choc rzadko w Czechach i na Slowacji
Mi się podoba Laura, bo tak mam na imię ;)))))) I absolutnie Alessandro i Francesco mhmm moje misie ;D a dalej to Marco, Daniele, Luca, Davide, Alessio, Norberto, Maurizio, Massimiliano, a z kobiecych to Alessandra, Francesca, Alessia, Valeria, Vanessa, Valentina i inne ;PPPPP Pzdr ;DDD
A ja mam na imię Margherita a córeczkom dałam na inię Luiza i Laura,Wiele jest ładnych imion i nie można patrzeć na modę, bo ona zawsze mija a potem wraca, daj takie imię, które Ci się naprawde podoba
Lila i Maja! :)
Mi sie bardzo podoba imie Pino (od Giuseppe), moj maz ma na imie Riccardo :D nie zabardzo mi sie podoba, uzywam skrotu Rico, ale juz lepiej niz moj tescio, ktory ma na imie Renaldo :D Synkowi dalam imie Simon ;)
Pino uzywa sie na poludniu Wloch,wiem to od Wlochow,pisze bo zaraz zjawis sie jakis inkubo i zacznie poprawiac ,atakowac itd.Na polnocy raczej Beppi.Zamierzam tak mego nastepnego psa nazwac Pino.A jak wymawiasz Simon ,czy z angielska?
nikt nie wspomnial imienia Stefano ;p tez ladne chociaz stefan juz nie ;p
a ktos mi powie czy imie omar jest popularne? bo to imie pochodzenia arabskiego (tak mi sie wydaje)
Moj kolega ma na imie Giuseppe, ale strasznie nie lubi tego imienia i kazal na siebie mowic Pino, mieszka juz od 16 lat w Szwajcarii, (a pochodzi wlasnie z poludnia). Ja tez tu mieszkam wiec imie Simon wymawiam jak w jezyku niemieckim, czzli z akcentem na si (czy cos takiego, nie jestem geniuszem w gramatyce:)
Znalam jednego marokanca ktory mial na imie Omar, ale on juz ma z 70 lat, wiec moze juz moda spowrotem wraca :D
aa, juz wiem Siiimon Aman!
nie greckie,wczoraj ilecka wklejala
a sorry myslalam o Stefano,nic nie znalazlam na szybkiego o Omarze
Mieszkamy 15km od miejscowosci gdzie wlasnie Amman mieszka :) i Simonow tutaj mnustwo lata, jak chodze na spacer z synkiem to prawie tylko imie Simon slysze. Tutaj jest teraz to imie bardzo popularne ;)
mówisz,ze mnóstwo Szymkow jest w twoich stronach?ladne imie biblijne,moj syn ma na imie Dominik,to imie we Wloszech uzywa sie na poludniu ,na polnocy rzadko,zdrobnienie Mimmo...mnóstwo od mnogo
Dominik tez jest bardzo ladne imie, mam zamiar jak bede miala syna go tak nazwac :)
A ja jak bede miala syna to bede musiala go nazwac Domenico ,bo tak sie nazywa moj tesc, a na polnocy skad pochodzi moj maz jest taka tradycja ,:((
Tradycja mowisz? szlyszalam to imie w "Misiu",ale to zenskie imie..:D
na poludniu jest taka tradycja...o polnocy nie slyszalam

ja sie wylamalam i powiedzialam tradycjom NIE!.
mojej kolezanki maz ma wlasnie na imie Domenico, ale ona do niego mowi Dome :) tez jest ldnie, hm?
Masz racje ,mialo byc "na poludniu" pokicikalo mi sie bo teraz jestesmy na polnocy. Jestem na etapie wylamywania sie ,ale ciezko mi idzie. Jak narazie uzgodnilismy ,ze jak syn to moj maz wybiera imie (z gory wiadomo jakie) a jesli corka to ja .Raz sie zgodzil, ze wybierzemy jednak innne imie ,ale po kilku dniach mu przeszlo.Namowie go ,jak mu powiem,ze jestem w ciazy i ma mnie niedenerwowac to sie na wszystko zgodzi ;)
wracajac do tradycji

rodzice mojej tesciowej maja na imie Eugenio i Concetta(Immacolata Concezione)
bracia mojej tesciowej (4 braci) -kazdy z nich ma po 1 corce i 1 synu i kazde z tych dzieci nazywa sie Eugenio(dla chlopcow),Concetta(dla dziewczynek)

najlepsze jest to,ze gdy chce sie powiedziec cos na temat jakiegos konkretnego Eugenia,mowi sie,"Eugenio od wujka Franco"lub"Concetta od wujka Salvatore"

dlatego mowie tradycjom STOP.
Moze i ladnie. Na mojego tescia tez mowia Dome,ale ja mam trudny charakter,jak mi ktos cos nakazuje to z reguly sie temu sprzeciwiam
ja mowie Domi,syn jak nie umial wypowiedziec swego imienia mowil Minik,mowie tez Dominiś,znajomi mowia do niego Dominiczku...ale ja wolam Misiu,od Dominisia.Ostatnio to juz mowie tak ,jak jego kumple Szaki/ to od Szakala/caly czas slysze Szaki,Szaki to i ja zaczelam tak mowic.Maly kiedys lobuzowal na kempingu,piaskiem sypal na kolegow ojca i tak go ochrzcili, bo nie dawal spokoju nawet jak do WC, ktorys poszedl,dalej walil piachem.
imie po dziadku czy ojcu mozna dac jako drugie
Skad ja to znam....
z tej opcji moge skorzystac, to jest jakies wyjscie dla mnie
a jak gnojek mi rozrabia to mowie :przestan szakalować!
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 177

 »

Nauka języka