czas przeszły

Temat przeniesiony do archwium.
jak tworzymy czas przeszły w j.włoskim. Czy w ogóle istnieje czas przeszly niedokonany?
przykład zdania "Czy żartowałeś z tym co powiedziałeś?...." Ogólnie jak wyglądają czasy w j.włoskim? Słyszałam że posługuja się czteroma czasami.
Zoffi, na tej stronie ,po prawej jest WYSZUKIWARKA mozesz tam poszperac i z pewnoscia cos znajdziesz. Tu masz taki podstawowy opis czasow i trybow w j.wloskim. Zerknij najpierw na to, zebys wiedziala czego masz szukac:
http://www.wloski.ang.pl/Czasy_wloskie_odpowiedniki_10878.html
Ok, dzieki. Przyda sie:). Pomozesz przetłumaczyc to zdanie: Mam nadzieję że to co pisałeś to był żart!"
spero che quello che hai scritto era un scherzo
spero che quello che hai scritto era un scherzo
Grazie! :)
mam pytanie, czy po spero che, nie powinien byc zastosowany congiuntivo? Spero che quello che avessi scritto/czy w tym przypadku nie jest to konieczne?
jak dla mnie to po "spero che" powinno byc congiuntivo
a wiec
spero che quello che hai scritto-scrivevi sia stato uno scherzo
tak'??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a wiec
spero che quello che hai scritto-scrivevi sia stato uno scherzo
tak'??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a wiec
spero che quello che hai scritto-scrivevi sia stato uno scherzo
tak'??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
raczej avessi scritto
spero che quello che tu abbia scritto...trle morele
wlasnie teraz popatrzylam do ksiazki i Kasia ma racje abbia scritto
czy ja sie kiedykolwiek pomylilam?:-))
spero che quello che hai scritto sia stato uno scherzo.
nie alez skad! ale rzecza ludzka jest sie mylic :). w kazdym razie cos mi nie pasowalo w tym zdaniu i zajzalam do ksiazki, zeby je poprawic a w tym momencie dalas korekte Ty. brava!
grazie ;D
pewnie, wszyscy sie mylimy.
HAHA, to nie bylo do mnie..
no wlasnie, ale to rzecz ludzka ;D
hahah....mozliwe,ze jestem nadludzka:-)
ps.ale dzis zem skromna jest
Kasia pewnie zdałaś jakiś egzamin, wtedy Twoja nieskromność byłaby usprawiedliwiona :D

Pochwal się!
Ja zdałam jeden, teraz już jestem z powrotem w Polsce i uczę się do następnego :) Tyle co teraz, to chyba nigdy się nie uczyłam :D
haaaa
wlasnie dostalam wyniki -26/30- z Sistemi di gestione per la qualità nelle aziende agroalimentari---

w srode czekam na kolejne wyniki....w czwartek wyjezdzam na 5 dni i po powrocie ostro za ksiazki ,bo czeka mnie ustny z Diritto alimentare i pisemny z Nutrizione applicata,ktory musze zdac na 30/30...a co,jak mam byc nieskromna to lepiej na calego:-)
W takim razie complimentoni!!
Ja też dostałam 26 :) i jeszcze rozbawiłam profesora i asystentkę, był śmiech przez cały egzamin, hehehe. Nie wiem kto się bardziej brechtał - ja czy oni :D

Wracam do nauki! Właśnie zaczęłam matmę :) na wrzesień muszę być prontissima ;)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Kultura i obyczaje