Książka do gramatyki - uzupełnienie 'bravisimo!'

Temat przeniesiony do archwium.
Uczę się włoskiego (w szkole 3h w tyg) od roku, zaczynam właśnie następny.
Na lekcjach korzystamy z podręcznika wspomnianego w temacie.
Szukam dobrej gramatyki, takiej co pozwoli mi po kolei, systematycznie utrwalić/uporządkować moją wiedzę, tzn. wiem jak na przykład spytać o autobus jadący na Plac św. Sylwestra, czy zamówić kawę w restauracji etc, ale w zasadzie nie mam pojęcia o konstrukcjach użytych w tych zwrotach, etc.
Nie mam raczej problemów z samym językiem, ale czuję pewien dyskomfort - wiem co mówię, ale nie wiem dlaczego tak mówię, a nie inaczej ;)

Byłbym bardzo wdzięczny za wszystkie rady i opinie.

Pozdrawiam
Michał
wez gramatyke Zawadzkiej, jest na poczatek calkiem niezla :)
Dzięki za odpowiedź.
Marzy mi się coś takiego jak repetytorium Bęzy z j. niemieckiego, tzn. wykład z gramatyki a potem takie śliczne ćwiczenia... :D
Polecam też "Gramatykę włoską z ćwiczeniami" Langenscheidt'a. Przystępnie napisane i sporo ćwiczeń do każdego tematu ;)
A oprócz tego jest jeszcze 'Conoscere l'Italiano' - wydaje się ciekawe...
A co do gramatyki Zawadzkiej, udało mi znaleźć tylko wersję .pdf :/
Można ją jeszcze w ogóle gdzieś dostać? :)
*tzn. wersję książkową
Na allegro czesto jest. Wczoraj np. byla, ale teraz juz jej nie widze. Zawadzka rozchodzi sie jak swieze buleczki;) Obecnie na allegro jest caly zestaw Zawadzkiej dla poczatkujacych, czyli gramatyka, dialogi i komentarz gramatyczny.
To może warto kupić "in italiano"?.
Polecam księgarnię internetową www.italicus.com.pl
Na pewno znajdzie się tam coś ciekawego do nauki włoskiego.
>Na allegro czesto jest. Wczoraj np. byla, ale teraz juz jej nie widze. Zawadzka
>rozchodzi sie jak swieze buleczki;) Obecnie na allegro jest caly zestaw Zawadzkiej
>dla poczatkujacych, czyli gramatyka, dialogi i komentarz gramatyczny.

Faktycznie jest, widziałem ją już wcześniej, ale wydaje mi się, że obecnie wystawione zestawy nie zawierają gramatyki, tzn. są trzy tomy z czego jeden to 'Dialogi i ćwiczenia', drugi 'Komentarz gramatyczny', a trzeci 'Klucz do ćwiczeń'... :S

Chyba, że ów 'Komentarz gramatyczny' to dokładnie to samo...
Temat przeniesiony do archwium.