efektywna metoda nauki

Temat przeniesiony do archwium.
Ooo super, takiej własnie stronki szukałem. Fajnie że ją znalazłemm w swoich poszukiwaniach, gdyż mam pewne zapytanie ;). Mianowicie czy zna ktoś jakąś sprawdzoną i skuteczną metodę nauki włoskiego? Potrzebuję czegoś, co pomoże mi w stosunkowo krótkim czasie opanować przynajmniej podstawy tego języka. Jest to dla mnie pilna sprawa. Znacie jakieś pewne i sprawdzone metody ?
poszperaj w starych postach,to bylo omawiane,wejdz w nasza fioletowa wyszukiwarke,prostokat na prawo ,u gory
Myślę, że jeśli potrzebujesz szybko opanować podstawy, to powinieneś skorzystać z jakiegoś ekspresowego samouczka, ale mam wrażenie że efekty takich kursów nie są całościowe, raczej pozostawiają spore braki w znajomości gramatyki. Mam w domu "Włoski w 3 miesiące" wyd. Pons i moim zdaniem jest to bardzo dobry samouczek, zawiera dużo słownictwa, dobre wyjaśnienia gramatyk (jak na taki typ książki) i i dużo ćwiczeń ze słuchania i mówienia na CD (wielki plus).

Natomiast z drugiej strony nie polecam książek z serii "Blondynka na językach", a ściślej nie polecam ich jako jedynego źródła do nauki - jeszcze nie słyszałam o kimś, kto by przy ich pomocy nauczył się mówić tak, żeby się dogadać. Można ich używać jako uzupełnienie ćwiczeń z mówienia, ale trzeba też sobie zdawać sprawę, że zawierają trochę błędów (np. "Napisałem list" jest prztłumaczone jako "musiałem napisać list", a "lubię mojego brata" jest przetłumaczone jako "mi piace mio fratello" co dosłownie znaczy "podoba mi się mój brat").

Niezależnie od tego z czego będziesz się uczył to polecam wszystkie ćwiczenia na mówienie rzeczywiście mówić na głos, bo inaczej jak przyjdzie co do czego to okaże się że nie umiesz nic powiedzieć ;)

Poza tym wszystkim uczącym się języka polecam słuchanie muzyki i tłumaczenie piosenek - na pewno nie jest to sposób na kompleksowe nauczenie się języka, ale daje motywację i przyśpiesza naukę - sprawdzone na sobie :D
edytowany przez Silva90: 30 cze 2013

« 

Życie, praca, nauka

 »

Życie, praca, nauka