Dla początkujących

Temat przeniesiony do archwium.
Witam;)
Chciałabym spróbować swoich sił w języku włoskim, ale nie wiem z czego skorzystać;)
Doradzicie coś fajnego?:)
Pozdrawiam;)
Ah, to już 3 mój post pod rząd w którym mówię o tym podręczniku... ale co poradzić, jak to najlepszy samouczek z jakiego korzystałam?

Jeśli chcesz się nauczyć podstaw Włoskiego to polecam "Włoski w 3 miesiące" wyd. Pons, moim zdaniem jest bardzo dobry dla początkujących, przede wszystkim dlatego, że ma bardzo dużo ćwiczeń na słuchanie i mówienie, a to rzadkość w przypadku samouczów (i podręczników w ogóle).

Poza tym ja sama korzystam z repetyoriów leksykalnego i gramatycznego wyd. Edgard i też polecam, chociaż to już może bardziej jak będziesz mieć jakieś podstawy. Ale zależy co kto lubi, ja lubie ucząc się języka mieć wszystkie wyjaśnienia gramatyczne pod ręką.

Korzystam też z samouczka "Włoski w 4 tygodnie" (na poziomie średniozaawansowanym), ale nie jestem pewna, czy poziom podstawowy z tej serii to dobra książka dla kogoś, kto zaczyna się uczyć. Załączone dialogi mogą być trochę za szybkie dla początkujących a w spisie słówek nie ma podanych rodzajników co może utrudniać naukę, ogólnie jednak jest to całkiem sympatyczna książka i też mogę ją polecić, chociaż może nie jako jedyne źródło.

Za to zdecydowanie NIE polecam:
- Conoscere l'Italiano - książka do gramatyki poz. podstaw., ale zdania są po włosku bez tłumaczenia, często z trudnym słownictwem, mało przejrzysty wygląd, zdarzają się błędy
- Blondynka na językach - bardzo dużo błędów gramtycznych

Natomiast jeśli na początek nie chcesz kupować książek mogę wysłać Ci plik z "pierwszą lekcją włoskiego" mojego autorstwa (miałam uczyć kolegę, ale nie wyszło) z kilkoma najważniejszymi zagadnieniami dla osób zaczynających naukę: wymowa, pozdrowienia, najważniejsze czasowniki, odmiana czasowników, najważniejsze wyrażenia. Mało bo mało (w końcu tylko 1. lekcja ;)) ale dla kogoś kto zaczyna zupełnie od zera to będzie materiał na parę dni nauki.
edytowany przez Silva90: 08 gru 2013
Aaa, no i zdecydowanie w ramach motywacji polecam słuchanie muzyki :D Moim zdaniem to najlepsza pomoc do nauki języków, jednocześnie motywuje i uczy wielu słów, ja się bardzo dużo nauczyłam słuchając piosenek ;)

« 

Kultura i obyczaje

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia