Znajomość języka włoskiego .

Temat przeniesiony do archwium.
Witam ! Chciałabym się dowiedzieć od osob ktore mieszkaja we Wloszech i ktore dobrze znaja ten jezyk , ile mniej wiecej znaja slow po wlosku , czasownikow , czy uczyc sie skrupulatnie kazdego "dziwnego slowka , czasownika" , na jakim poziome ksiazkowym trzeba znac jezyk , aby swobodnie ogladac filmy , ksiazki , rozmawiac bez stresu i obaw . Bardzo dziekuje za odp .
Cytat: carina97
ile mniej wiecej znaja slow po wlosku , czasownikow

Czy Ty możesz powiedzieć ile słówek polskich znasz? Bo ja nie. Nawet w przybliżeniu tysięcznym - nie wiem czy 1000 słów czy 10 000. Po prostu nie zdaję sobie z tego sprawy.

Cytat: carina97
, czy uczyc sie skrupulatnie kazdego "dziwnego slowka , czasownika" , na jakim poziome ksiazkowym trzeba znac jezyk , aby swobodnie ogladac filmy , ksiazki , rozmawiac bez stresu i obaw .

Na początku nauki przyswajaj sobie słówka najczęściej używane. Te "dziwne" zostaw sobie na dalszy etap.
I inna sprawa: ja nigdy nie uczyłam się samych słówek na pamięć. Ucz się ich w zdaniach, bo automatycznie nauczysz się ich używania oraz składni zdań (bo jest nieco inna niż polska).

Na jakim jesteś poziomie? Czy jesteś w Polsce czy już we Włoszech?
Narazie w Polsce , planuje za 1,5 roku wyjechac do Wloch . Jezeli chodzi o nauke wloskiego ucze sie sama wloskiego w domu , wiec trudno mi zweryfikowac poziom .

Za ten czas, jeśli będziesz się uczyć systematycznie, dasz radę. Potem, już we Włoszech, pójdzie szybko. masz jakiś dostęp do telewizji włoskiej? Jesli masz jakąkolwiek telewizję satelitarną, to możesz odbierać kilka głównych programów RAI i mediaset.
Z czego się uczysz?
"Non c'è problema" , internet , probuje ogladac filmy wloskie , sluchac muzyki .
Książki "Non c'e' problema" są niezłe, sama korzystam. Na jakim poziomie jesteś?
Poza tym ja standardowo polecam słuchanie muzyki. Może piosenki nie mogą być podstawą nauki, ale są z pewnością dobrą motywacją, a nowe słówka same wchodzą do głowy.

A w ogóle to jestem zdania że przy systematycznej i poważnej nauce włoskiego to można by było sobie poradzić po pół a nie półtora roku nauki ;)
Rozpoczynam drugą częśc
To nieźle, jak masz jeszcze 1,5 roku do wyjazdu to przy regularnej nauce spokojnie sobie poradzisz na miejscu :)
dzięki za słowa wsparcia :)
Polecam Tobie nowe czasopismo dla miłośników wszystkiego co włoskie Italia Mi piace! Można połączyć przyjemne z pożytecznym :)) Znajduję się tam wiele ciekawostek odnośnie włoskiej kuchni, włoskiej kultury, znanych osób i najciekawszych miejsc :))) przy artykułach słowniczek, co ułatwia zrozumienie tekstu :)) a co lepsze, wybrane artykuły można odsłuchać w formacie MP3 za free :DD. Wysoka jakość za niewygórowaną cenę (10,90 zł). Można kupić w Empikach, Kolporterze, Ruchu i w księgarniach językowych, lub ze strony http://colorfulmedia.pl
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia