Czy można uczyć się Włoskiego samodzielnie w domu?

Temat przeniesiony do archwium
Witam, chciałabym zacząć naukę Włoskiego, od zawsze interesowałam się kulturą włoską więc postanowiłam, że można pora zacząć uczyć się języka? Jestem na poziomie mocno amatorskim, tak naprawdę jedyne co umiem to zaimki i liczby :) Mam 13 lat i bardzo lubię się uczyć języków, jeśli trzeba potrafię siedzieć nad nimi po kilka godzin ;) Chciałabym uczyć się samodzielnie w domu, na początku bez kupna żadnych książek do nauki, jedyne co mam to słownik z którego często korzystam ;) Czy jestem w stanie chociaż w jakimś stopniu opanować podstawy tego języka ucząc się jedynie z internetu i korzystając ze słownika? ;)
pewnie, że możesz choć włoski nie jest taki łatwy jak się wydaje...W internecie jest wszystko więc spokojnie się nauczysz;)

A ja bym jednak proponowała jakąś książkę. Strony internetowe są bardzo różne. Niektóre zawierają takie błędy, że lepiej na nie nie wchodzić, szczególnie początkującym. Był tu wątek na ten temat:

http://www.wloski.ang.pl/forum/pomoc-jezykowa/240781#post1523901
Cytat:
A ja bym jednak proponowała jakąś książkę. Strony internetowe są bardzo różne

zgadzam się książka musi być;) w internecie można znaleźć odpowiedzi na przeróżne pytania i oto mi bardziej chodziło
Myślę że na początek oprócz słownika przydałaby się też jakaś książka z gramatyką (choćby najprostsza, można kupić taką za parę złotych) i jakiś samouczek - to zdecydowanie ułatwi naukę :)
Za to gdybyś się zastanawiała to zdecydowanie NIE polecak ksiażek Pawlikowskiej "Blondynka na językach".

W tym wątku jest sporo rad dotyczących samodzielnej nauki
http://www.wloski.ang.pl/forum/nauka-jezyka/239142

Aaah, a co do stron to polecam Busuu - profesjonalny, darmowy kurs języka, z możliwością konsultowania swoich postępów u rodowitych Włochów (lub innych obcokrajowców, zależy jaki język wybierzesz) - dobrze zastąpi samouczek: http://www.busuu.com/pl/
edytowany przez Silva90: 23 maj 2014
Polecam Tobie nowe czasopismo dla miłośników wszystkiego co włoskie Italia Mi piace! Można połączyć przyjemne z pożytecznym :)) Znajduję się tam wiele ciekawostek odnośnie włoskiej kuchni, włoskiej kultury, znanych osób i najciekawszych miejsc :))) przy artykułach słowniczek, co ułatwia zrozumienie tekstu :)) a co lepsze, wybrane artykuły można odsłuchać w formacie MP3 za free :DD. Wysoka jakość za niewygórowaną cenę (10,90 zł). Można kupić w Empikach, Kolporterze, Ruchu i w księgarniach językowych, lub ze strony http://colorfulmedia.pl
Temat przeniesiony do archwium