Podręcznik do samodzielnej i intensywnej nauki. Poradźcie!

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie.

Zamierzam zacząć naukę włoskiego. Nie uczyłam się go jak dotąd w ogóle. Będę uczyć się samodzielnie. Proszę osoby znające się na rzeczy o sugestię, jaki podręcznik radzicie wybrać do SAMODZIELNEJ, intensywnej nauki, od podstaw.

Z systematycznością u mnie problemów nie ma, umiem już całkiem dobrze łacinę i biegle francuski, którego też uczyłam się sama, także większych problemów z nauką włoskiego mieć nie powinnam. Niemniej zależy mi na kupnie solidnego podręcznika. Dokładnego i szczegółowego, a jednocześnie umożliwiającego intensywną naukę.

W kwestii podręczników do włoskiego niestety jestem zielona, a nie chciałabym utopić pieniędzy w błocie. Może są tu osoby obeznane w temacie podręczników, które doradzą najlepszy dla mnie? Z góry dziękuję! :)
Super! Francuski i łacina na pewno pomogą Ci we włoskim. Niewiele jest podręczników do włoskiego dla Polaków do samodzielnej nauki (pomijam podejrzanej jakości samouczki i rozmówki). Fajny jest "Włoski w tłumaczeniach". Ma płytę z nagraniami i wyjaśnioną po polsku gramatykę. Na stronie wydawnictwa możesz podejrzeć jeden rozdział, mają też stronę na Facebooku.
No i słuchaj jakiegoś włoskiego radia, żeby od razu zanurzyć się w języku :-)