pomoglibyście?

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałbym napisać list do włoskiego piłkarza, ale niestety nie umię włoskiego ani troche, dlatego będę niezmiernie wdzieczny, jeśli ktoś mi pomoże :) Bardzo mi na tym zależy.
Oto mój list do przetlumaczenia na włoski:

Witam!
Mam na imię Mateusz i mieszkam w Polce. Moją pasją jest piłka nożna. W wolnych chwilach najcześciej gram, marząc, aby w przyszłości zostać zawodowym piłkarzem, takim jak chociażby ty.
Piszę do ciebie ten list, ponieważ jesteś jednym z moich ulubionych piłkarzy. Od dawna podziwiam Twoją grę. Będąc Twoim fanem marzę o Twojej fotce z autografem. Byłbym niezmiernie szczęśliwy, gdybym otrzymał od ciebie podpisane zdjęcie. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że otrzymujesz dużo podobnych listów, jednak wielce liczę na Twoją odpowiedź. Byłbym podwójnie wdzięczny, gdybyś napisał dla mnie dedykację. Jestem Twoim młodym fanem więc posiadanie Twojego zdjęcia z autografem byłoby dla mnie powodem do dumy.
Mam nadzieję że nie sprawie Ci wiele problemów moim listem. Na zakończenie serdecznie Cię pozdrawiam i życzę wiele sukcesów i oraz wspaniałych chwil w piłkarskiej karierze.

Ze sportowym pozdrowieniami,
......

Mój adres:
......



Z góry wielkie dzięki na poświęcony czas!
Salve,
mi chiamo Lukasz e vivo in Polonia. Il calcio e' la mia passione. In ogni attimo libero gioco, sognando di diventare in futuro un calciatore profesionista come te.
Ti scrivo questa lettera perche sei uno dei miei calciatori preferiti. Da tempo ammiro il tuo gioco. Essendo tuo fan sogno di avere una tua foto con un'autografo.
Sarei molto felice se potessi ricevere da te tua foto firmata. Ovviamente mi rendo conto che ricevi tante lettere come questa ma conto sulla tua risposta. Ti sarei assai grato se tu mi scrivessi una dedicazione. Sono il tuo giovane fan ed avere una foto del genere sarebbe per me una cosa orgoliosa. Sperando che questa lettera non e' per te un problema, ti saluto ed auguro tantissimi successi e momenti meravigliosi nella tua cariera sportiva.
Con saluti sportivi..
a do kogo chcesz pisac? z ciekawości pytam
wielkie dzięki genio-eugenio za pomoc! :)
list zamierzam wysłać do Tottiego, czy z powodzeniem - to sie okaże :)
W kazdym razie, młody fanie piłki nie obiecuj sobie zbyt wiele. Lepsze jest miłe zaskoczenie, niż rozczarowanie, ale..powodzenia
ja nie pierwszy raz wysyłam listy do piłkarzy, także wiem ja to jest z odpowiedziami :)
E tam genio, podziwiam chłopaka za wiarę i entuzjazm, tak trzymać.
NO PEWNIE, ŻE TAK TRZYMAĆ !!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia