nazwa firmy Massimo Dutti

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,
Piszę pracę licencjacką o marce Massimo Dutti i za nic nie mogę dojść do znaczenia tej nazwy. Czy ktoś mógłby mi pomóc? wiem tylko, że Massimo to potężny, duży, ale Dutti?

Pozdrawiam i baaardzo proszę o pomoc :)
Cześć
Cześć, nie możesz dojść do znaczenia bo znaczenia nie ma, to wymyślona nazwa hiszpańskiej firmy. I w każdym razie, 'Massimo Dutti' to (pseudo) imię i nazwyzko (nazwisko 'Dutti' jest praktycznie niespotykane we Włoszech). Galicjanska Wikipedia objaśnia pochodzenie nazwy:

En 1985 [Armando Lasauca] xa con certo éxito no negocio plantexouse crear unha marca propia, con tendas propias. Buscou un nome pegadizo, algo grande e como lle dicía aos seus: tiña que ser o másimo. Na familia a Armando o coñecían de pequeno como Armanduti. O nome da empresa de deseñador italiano: Massimo Dutti.

Więc: włosko-brzmiąca bo to firma mody. 'Massimo', czyli największy, bo firma miała być największa/najlepsza. I 'Dutti' bo kiedy był mały założyciel firmy nazywano 'Armanduti' (zdrobnienie imiona Armando).

Powodzenia z pracą licencjacką. Wydaje mi się, że przed Tobą jeszcze długa droga.
edytowany przez Lorenc: 07 maj 2014
... a teraz wikipedię do bibliografii! :D
Na Twoim miejscu zastanowiłabym się nad zmianą tematu.
Wszystkim złośliwcom mimo wszystko dzięki za pomoc ;) Nie musicie się martwić o moją bibliografię, bo jest wystarczająco bogata. Moja praca dotyczy marketingu sensorycznego, Massimo Dutti to tylko jedna z analizowanych marek. Pracy nie piszę w języku włoskim, ani w hiszpańskim, nie mam też obowiązku znania języka. A praca dostała piątkę ;) a zapewniam, że nie studiuję na prywatnej, nic nie wymagającej uczelni.
To nie była złośliwość (przepraszam, jeśli tak to odebrałaś), tylko żart. Sama teraz piszę pracę magisterską i wiem, jakie czasem bywają problemy z bibliografią, dlatego wydał mi się ten temat ciężki.
Ale jeśli wszystko poszło dobrze to się cieszę i gratuluję piątki :)