aria

Temat przeniesiony do archwium.
Jak przetłumaczyć " aria annoiata" żeby jakoś ładnie i rozsądznie brzmiało po polsku?
Np.
Perche alle feste hai sempre l'aria annoiata?

Dlaczego zawsze na przyjęciach/zabawach/uroczystościach wyglądasz zawsze na znudzonego?
:))
... , tra l'altro,... -czy to znaczy "poza tym"?

essere in credito np. Sono in credito rispetto allo Stato... - to znaczy, że państwo nam wisi ?Czy, że Państwo nam jest winne?

Pozdrawiam
Sono in credito rispetto allo Stato

rispetto wzgledem
sono in credito tzn panstwo mi jest winne

essere in credito synonim to: avanzare, dovere avere


gdybym to ja byla winna rzadowi to by bylo: sono in debito allo Stato
was1 zobcz ..kiedys byla tu forowiczka ..byla madra zalozyala JEDEN POST..swoj ..ze woimi pytanaiami..i kto mogl to jej opisywal..byla madra bo miala swoj post we wlasciwym dziale.. CALY SWOJ! nie zageszczala forum malutkimi postami..by puchnal sztucznie ..
http://www.wloski.ang.pl/forum/pomoc-jezykowa-tlumaczenia/179202

was 1 juz ci raz proponowalam zorganizowanie sie na forum wjednym miejscu,byc moze zostalo to przez ciebie przeoczone :D
Cytat: was1
Jak przetłumaczyć " aria annoiata" żeby jakoś ładnie i rozsądznie brzmiało po polsku?
Np.
Perche alle feste hai sempre l'aria annoiata?

"Dlaczego na imprezach masz zawsze znudzoną minę?"


Sempre - ładnie to brzmi.

Co do SettidiNove - dziękuję za odpowiedzi.
Co do reszty, cóż, ona była taka mądra jak to 2-krotnie zauważyłaś, ale może nie każdemu jest dane...
Nie ma wielkiego ruchu na forum, właściwie żadnego więc nie uważam, żeby szkodziło zadawanie pytań w odrębnych tematach. Każdy dotyczy czego innego więc każdy ma możliwość odpowiedzi na to na co zna odpowiedź, a i mnie jest łatwo zobaczyć, na którą sprawę otrzymałem odpowiedź. A jeśli nikt nie odpowiada na dane zapytanie to podnieść tę właśnie kwestię.
Za sugestię dziękuję, życze dobrej nocy.
I jeszcze podciągnę sprawę "tra l'atro", który była powyżej. Czy to znaczy "poza tym"?
miedzy innymi
tra l'altro oznacza :miedzy innymi..heh
a samo TRA oznacza pomiedzy,miedzy sposrod ,wsrod ,zza ,za
oj wyslalo mi sie ..TRA oznacza tez: spomiedzy ,posrod





grazie!
Temat przeniesiony do archwium.