Egzamin z kultury Włoch

Temat przeniesiony do archwium.
Hej wszystkim !

czy ktoś z odwiedzających to forum dysponuje wiadomościami na temat testu na italianistykę z kultury z UW?
Jakie i o czym były zeszłoroczne pytania ?
Czy jest to test typu a, b, c czy raczej uzupełnianka ?
I na koniec głupie pytanie - czy to prawda ,że nie ma chętnych mężczyzn na ten kierunek (poza mną , oczywiście ;-)
ostatnie pytanie wcale nie jest takie glupie :) nie wiem jak na UW ale na UJ jest chyba 2 facetow na italianistyce (chyba na 2 i 4 roku), reszta same dziewczyny. wiec powaznie sie zastanow :)
Wow, jestem pod wrażeniem liczby odpowiedzi na mój post ;-))
A tak w ogóle-to czy odwiedzają tą str. jacys studenci italianistyki UW/ a raczej jak sugerujesz studentki/ ?
hmm
zaczynam wątpić
ale może jednak ktoś odpowie na moje pytanie , które niedługo przestanie być ważne, bo przekonam się na własnej skórze ...brrrr..... ^_^
Zorro, testy z egzaminow z poprzednich lat mozna kupic w sekretariacie u nas na Oboznej (III pietro). Nie jest to bynajmniej tajemnica, co na nich bylo. Pytania sa rozne, w pierwszej czesci predyspozycyjnej trzeba sie troche bardziej wysilic - sa tam np. bledy jezykowe do poprawienia, rozne zwroty lacinskie zaadoptowane przez polszczyzne do wytlumaczenia, jakis krotki tekscik prasowy do streszczenia i pytania do niego. Nie widzialem testu z zeszlego roku, ale tak do tej pory bylo - generalnie wszystko zalezy od inwencji tworczej profesorow, oni tez zapewne nie ukladaja co roku testu trzymajac sie tego samego schematu, bo by sie cholernie zanudzili. W czesci kulturowej jest owszem dopasowywanie odpowiedzi (ale czasami jest ich wiecej niz tylko a, b, c, d). Trzeba znac przede wszystkim nazwiska ludzi kultury, ich dziela i miasta, z ktorych pochodza, tytuly wloskich filmow i ich rezyserow. Przyda sie tez wiedza ogolna na temat wspolczesnych Wloch (ktora trudno wykuc z jakiejkowliek ksiazki, trzeba sie po prostu interesowac zyciem polityczno-spolecznym Italii).

Co do sprawy pt. \'deficyt przedstawicieli plci meskiej na italianistyce\', to sie zgadza, ale moge Cie pocieszyc, ze nie bedziesz jedynym facetem zdajacym egzamin wstepny - bedzie Was wiecej, na pewno, jak jest 13-14 osob na jedno miejsce, to sie tak bardzo tym nie przejmuj. In bocca al lupo!
testy z kultury wloskiej sa typu a,b,c,d ale material jest bardzo przekrojowy, z niektorych pytan, tak ze nie da sie trafic, albo wracz bardzo glupi z niektorych. testy z lat ubieglych mozna kupic w ksero na dole na italianistyce, ul. Nankiera 4.
mezczyzn jest istotnie duzo mniej niz dziweczyn , ale sa... ;)

« 

Szkoły językowe

 »

Pomoc językowa