Italianistyka wieczorowa UW-czy warto?

Temat przeniesiony do archwium.
31-48 z 48
| następna
Hej! Sprawdzalam na stronce italianistyki i tam jest napisane, ze z 3go jezyka jest lektorat-2h/tyg.(na wieczorowych, nie wiem jak na dziennych, ale pewnie podobnie). Tak wogole to z tym wloskim bedzie niezly zapieprz, bo jest 8h/tyg. Nic dziwnego, ze potem sporo osob ma problemy z zaliczaniem tego przedmiotu skoro jest taaakie tempo.. ale coz chcialo sie studiowac to trzeba,.. Ja tam sie wlasciwie ciesze:D
Pozdrawiam!!!!:)
hej!!
nie jestem na italianistyce ale wloskiego uczylam sie dosyc dlugo.......
ale mam jedna rade:przylozcie sie do jezyka bo ci co go jeszcze nie znaj sa naprawde w gorszej sytuacji- to sprawdzona informacja od starszych kolezanek............
powodzenia!!!!!!!
No hej(*fajna ta stronka) .JA , jak cos, to tez sie dołączam do tego wieczorka zapoznawczego;)). bede od pazdziernika na dziennej italianistyce , i z tego co wiem , to 10 chlopaków bedzie (policzyłem na liscie), wiec nie tak zle . Co do tego lektoratu z 3 go języka , to czy on jest o dpodsaw , od 0 czy trzeba juz miec jakies pojecie o francuskim czy niemieckim ? Bo wiem na pewno ze jesli sie decyduje na 3 jezyk to potem zaliczenie jest obowiazkowe, sa za to przydzielane te punkty smieszne . A tco do tego dnia adaptacyjnego, to będą oni nas tam \'\'uswiadamiac\'\' chyba jak to jest na UW heh, 30 wrzesnia , to tylka taka pogadanka własnie, na parę godzin , tak powiedzila pani z sekretariatu;).trzymajcie sie wszyscy i do zobaczenia na studiach. Jak coś to mój nr [gg]
Trzeci język jest do wyboru. Może być albo od podstaw , albo na \'zaawansowanym\' poziomie. I tu pojawia się pytanie: Jak bardzo zaawansowany ten poziom jest?

Samam ma problem, bo boję sie isć na zaawansowany niemiecki, od zera nie ma w ogóle mowy, a z kolei zaczynać naukę kolejnego języka (francuski) to też bez sensu.
Hej wszystkim > dopiero dzis odkrylem te stronke , Juz raz dzis sie wpisalem , ale jeszcze raz musze, heheKTO zaczyna studia na italianistyce na UW od pazdziernika , niech sie tu wpisuje !! ITalianisci z UW łaćzmy sie hehe:)))i cieszmy sie ze sie dostalismy :)))
ciao
wszystkim przyszlym italianistom, dziennym i wieczorowym
proponuje zostawienie tu swoich maili albo nr gg
i umowmy sie jakos we wrzesniu
Ciao!! Na pewno trzeba sie bedzie przykladac do wloskiego, ale ja mysle ze bynajmniej te osoby ktore znaja np.francuski beda mialy troche lzej. Jak orientacyjnie przegladalam podrecznik gramatyki wloskiej to bylo tam wiele podobienstw do franc.:D Jezeli chodzi o trzeci jezyk tez sie zastanawiam jak to bedzie wygladac. Nie chce zaczynac od zera, a raczej zaawansoawana nie jestem, bo zaczela sie dokladniej przykladac do francuskiego w tym roku(w koncu ustna trzeba bylo zdac:)).
Moje gg jak by ktos chcial pogadac-4670382:)
Ciao wszystkim, tak długo nie odwiedzałem tej strony , a szkoda, bo tyle ciekawych pozostawiono tu wpisów;-)

Zapowiada się, że będą ciekawi ludzie...he,he ;-))

Z jednej strony czekam z niecierpliwością na zajęcia, a z drugiej trochę się obawiam. Przeczytałem na stronie italianistyki, że od drugiego roku zajęcia z kultury, literatury itp. są po włosku...Ja wiem, to naturalne, bo to przecież filologia, ale co z tymi, którzy zaczynają naukę włoskiego albo znają na poziomie podstawowym? Nie wierzę, że w ciągu roku można opanować język na taki extra poziom , by móc słuchać wykładów w tym języku.
No tak-może ktoś zapyta-w takim razie po co pchałem się na filologię wł. ?
Przede wszystkim Szanowny Dziekan wydziału nie \'narzucił\' kryterium \'średnio lub zaawansowanej\' znajomości języka włoskiego.
Secundo-są przecież ludzie, którzy mają bzika na punkcie literatury bądź historii włoskiej i np. nie mieli możliwości nauki tego języka ...
Zresztą, powodów może być wiele....
Trochę mnie to niepokoi, bo wśród \"forumowiczów\" będę pewnie jednym z nielicznych w grupie \"J.włoski-podstawowy\". Jak by tego było mało, wieczorowi mają o 2 h mniej niż dzienni (niby niewiele a jednak w skali roku...)
Ale mi się na narzekanie zebrało... wybaczcie :-)))
Scusa Signore e Signori :-)



Arrivederci wszystkim i do spotkania informacyjnego/he,he///
Ooops, przeoczyłem twój wpis PW /coś mi to pachnie Politechniką Warszawską ;-)))/
Witaj w klubie.
A propos-k/m?
I juz ostatnia , ostatnia sprawa/jestem dziś strasznie roztrzepany/ :-))

Czy istnieje jakaś moblilność zajęć ?
Nawiązując do Desideree, czy wieczorowi to tylko popołudniami /od 14 do 20/ czy też mogą np.rano? O odp. proszę doświadczonego studenta/studentkę ;-)
Ciao
Jestem dziewczyną. Jeśli chcesz to masz mój numer GG - 4328159.
dzięki ;-)

Przez przypadek zauważyłem, że Katedra Italianistyki Uw robi dodatkowy nabór na wieczorowe. Rozumiem, jest popyt , będzie i podaż, ale po co stwarzać taką \"masówkę\"? Jeśli na tych wieczorowych jest już 40 pare osób, tych dodatkowych 25 stworzy \'tłok\', jeśli zważymy, że ta katedra do największych nie należy ;-)
Co o tym sądzicie?
hmm w tej dodatkowej rekrutacji to chyba 25 nie przyjma , moja znajoma tam dzwonila i powiedzieli jej ze jeszcze 10 miejsc jest do wyczerpania aa w odpowiedzi na Twoje poprzednie pytanie ,to jak byłem na drzwiach otwartych na italianistyce to facetka z katedry powiedziala ,ze zajecia na wieczorowych odbywaja sie popoludniami i w sobote do poludnia ,Pozdro dla forumowiczów;))
ciao!!! ja też od października zaczynam wieczorową italianistyke :))) i mam nadzieje, że bedzie tak samo wesoło jak na tym forum :D
ps: czy ktoś może zna jakieś bardziej konkretne godziny zajęć???
Ale czy to nie jest tak, że Katedra organizuje dodatkowy egzamin ? W informatorze napisane jest, że jeśli limit miejsc na wieczorowych nie zostanie wyczerpany to we wrześniu zorganizują egzamin.
Jest egzamin. Na stronie UW znalazłam informację o dodatkowym teście na Italianistykę, który ma się dobyć 3 września.
Zgadzam się. Osobiście dla mnie, największą zaletą Włochów jest to, że znają język włoski i tylko z tego powodu są dla mnie interesujący.
ja jestem na wieczorowych, pisz jak chcesz to powiem ...jak ejst czarno an bialym;)hahhaah
Temat przeniesiony do archwium.
31-48 z 48
| następna

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa