BARDZO WAZNE! studia za granica

Temat przeniesiony do archwium.
CZy ktos z was wie dokladnie gdzie i jak moge zalegalizowac swiadectwo maturalne. Chod
WIęc powiem.tak na www.wlochy.it tma mozesz napisac dor edakcji..o udzieleni tkaich informacji.......ja kiedys pytalem o jakeis szkoly i dostalem wykaz :P:P:) więc poelcam ten serwis :P:) pozdro ciao
dzieki,
jednak przede wszystkim szukam osb ktore juz to zalatwialy, chodzi mi gdzie trzeba isc do MSZ i tak dalej
ale diki
pozdrawiam
Ewa
ciao!!
ja w tym roku..dokladnie mowiac na poczatku czerwca zatwierdzalam swoje swiadectwo maturalne, jako ze chce studiowac we Wloszech. No wiec najpierw musisz zaswiadczyc swiadectwo w Twoim kuratorium oswiaty. Ja mieszkam w Szczecinie, wiec udalam sie do szczecinskiego kuratorium. Nastepnie, jesli nie mieszkasz w Warszawie czeka Cie wycieczka do naszej stolicy. Tam na ulicy Tynieckiej znajduje sie wydzial MSZ, ktory zajmuje sie legalizacja dokumentow. gdy zalegalizujesz swiadectwo w MSZ mozesz je przetlumaczyc na j. wloski, a nastepnie udac sie do Konsulatu Wloskiego po tzw.\"Dichiarazione di valore\", czyli zatwierdzenie tlumaczenia itp. Po zatwierdzeniu swiadectwa przez Konsulat jest ono gotowe do zaniesienie na uniwerek:)
Wiem, ze jest z tym troche roboty..ale chyba warto. Pozdrowienia, buzka:*
Dzieki strasznie!
Buzka ogromna dla Ciebe!
Jesli moglabys to prosze odezwij sie na gg moj nr 1991181 :)
Mam jaìeszcze kilka pytan :)
Gdzie na studia sie wybierasz? W tym roku?
Ja mieskzam kolo Werony wiec ide na Uniwerek w Weronie
POzdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziekuje :*
I prosze odezwij sie jak mozesz na gg
Candy! Prosze odezwij sie na moim [gg]
Mam jeszcze sporo pytan dotyczacych tlumaczenia dokumentow, m in ile to trwa wszystko?
POzdrawiam
I prosze o odzewa
Hej Candy! am do Ciebie pytanko: ponieważ studiuję na UWM i mamy możliwość wyjazdu w ramach Socratesa, chcialabym z tego skorzystać, lecz moje obawy wiążą się z kosztami takiego studiowania. to znaczy chciałabym wiedzieć, ile mniej więcej w ciągu mięsiąca taki przeciętny student potrzebuje pieniędzy do wyżycia:) i czy wymagania są duże.
Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
musisz najpierw zawiezc swiadectwo do oswiaty to kosztuje 20zl pozniej do msz w w-wie koszt 19zl pozniej przetlumaczyc swiadectwo u przysieglego tlumacza koszt ok 45zl za str a na koncu ambasada juz nic nie kosztuje.mnie wynioslo ok 240zl
powodzenia...Aga
czesc ewa ja wlasnie jestem w trakcie legalizowania swiadectwa mieszkam we wloszech i od tego roku rozpoczynam tu studia.Tak wiec co najpierw musisz zrobic: przetlumaczona swiadectwo na wloski przez tlumacza przysieglego pozniej musi byc zalegalizowany w kuratorium w Twoim wojewodztwie oraz w Ministerstwie Edukacji Narodowej a nastepnie potwierdzony W Konsulacie Wloskim.I oto cala procedura!Jak chcesz jakies informacje napisz do mnie [email] albo zadzwon do Konsulatu Wloskiego Pozdrawiam Magda
droga Magdo,ja w innej sprawie a mianowicie: poszukuje polskich studentów, którzy chcieliby sie podzielić informacjami, wrożeniami, zdjęciami z włoskiej uczelni...a to wsdzystko dlatego, że właśnie zaproszono mnie do współpracy z NEWSWEEKEM nad tworzeniem informatora o wloskich uczelniach...licze na Twoją pomoc,a to mój [email]
pozdrawiam
Dzisiaj bylam w MEN i MSZ zalegalizowac swiadectwo maturalne.Nastepnie udalam sie do tlumacza. jutro czeka mnie konsulat wloskiego...itp. Mam jednak maly problem...chcialabym zlozyc gotowe dokumenty na kilku kierunkach we wloskich uczelniach, ale nie wiem gdzie moge zrobic i poswiadczyc kopie? czy ktos sie orientuje?? prosze o rade...z gory dzieki
Ale dlaczego na kilku uczelniach? Co chcesz studiowac?
no tak w 100% to jeszcze nie wiem, ale chcialabym zlozyc na poloznictwo, fizjoterapie i agrarie(odpowiednik akademi rolniczej)...mozesz mi cos doradzic:)
Sluchaj z tego co wiem, to na kierunki gdzie jest Numero Chiuso wystarczy zapisac sie na egzamin, jak go zdasz to dopiero wtedy dostarczasz dokumenty. Takze tym to sie nie martw

A jesli chodzi o kierunek, no coz, nie wiem co doradzic, te kierunki ktore napisalas to w ogole nie jest moja dzialka :) ale fizjoterapia wydaje mi sie najbardziej ok:) tzn mysle ze z praca tez nie powinno byc problemow.
fajnie..sporo osob tez mnie namawia na ta fizjoterapie, no ale zobaczymy...najwazniejsze to teraz przygotowac sie do egzaminów.mam czas 8 wrzesnia, a te ksiazki z ktorych musze sie nauczyc wcale nie sa takie cieniutkie;/ DZIEKI! Duzo mi pomoglas i widze ze obeznana jestes:) tez studiujesz we wloszech? pozdrawiam cieplutko:*
Tak studiuje, ale nie jestem zadowolona, bo moj wydzial jest potwornie zle zorganizowany. Dzisiaj wylali mi kubel zimnej wody na glowe, takze zlosc jest jeszcze swieza :) Ale nie poddaje sie, powinnam skonczyc na jesieni (jezyki), a od jesieni moj kolejny, tym razem wymarzony kierunek :D

Aha a propos egzaminow. Dowiedzialas sie czy te egzaminy sa jedynym warunkiem przyjecia na studia? Bo np. u mnie na inzynierii jest test wstepu, ale jak sie go nie zda to i tak mozna sie zapisac.
odezwij sie na moje [gg] bedzie szybciej i wiecej sie podowiadujemy:> czekam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Życie, praca, nauka