jade do modeny!ratunku!!!

Temat przeniesiony do archwium.
moze mi ktos pomoc? jade od lutego do modeny i nie wiem co robic. czy ktos wie, czy karta cts daje znizki na pociagi? czy warto ja kupowac? a jak szukac mieszkania? tego sie najbardziej obawiam,bo nie mam akademika. moze ktos tam byl i cos wie.... bede wdzieczna za pomoc. pozdrawiam-m.
Ciao.Przebywam czesto w Bologni,Modena nie jest az tak daleko od Bo. Mozesz szukac mieszkania tzw.posto letto (pokoj dwuosobowy-camera doppia,lub jednoosobowy-singola) ,poprzez np.gazete"Il Bo".
juz o tym czytalam...zerknij na stronke z tematu:"Studia we Wloszech", wypowiedz Ciekawskiej z 6.12.2004r
powodzenia:)
no coz na pociagi znizek nie ma przynajmniej ja sie z tym nie spotkalam, z mieszkaneim to skontaktuj sie z uczelnia moze pomagaja szukac mieszkan jak nie sprawdz czy nie ma jakiegos taniego hotelu albo schroniska mlodziezowego na te pierwsze dni kiedy bedziesz szukac mieszkania ja jade do Ferrary tez od lutego sciskam i pozdrowionka
czesc!!!
Ja studiuje w Modenie:) wprawdzie w tym roku dopiero zaczelam, ale co nieco sie orientuje.
Gdzie i co bedziesz studiowac??
Jesli chodzi o mieszkanie..to najlepiej znalezc sobie kogos i razem wynajmowac mieszkanie, albo pokoj, bo ceny sa dosc wysokie. A jesli chodzi o znalezienie czegos, to powinnas sie zorientowac na uniwerku..tam jest zawsze duzo ofert o wynajmie mieszkania albo pokoju.
Co do znizek na pociagi, to jakos o tym nie slyszalam..:(
Na tzw. "corriere", czyli tak jak u nas PKS jest znizka, ale tylko gdy wykupujesz tzw. "caloroczny abonament studencki" i masz bilet caloroczny..ale to i tak sie nie oplaca. Najlepiej jest kupic bilet miesieczny.
Co poza tym..no nie wiem..jak masz jakies pytania, to po prostu pytaj:)
W miare mozliwosci postaram sie odpowiedziec na wszystko:)
Bacioni i saluti!!
Mozna wykupic karte ktòra upowaznia do znizek na wszystkie pociagi, od regionale do eurostau, ale niestety nie pamietam jak sie nazywa.
Temat przeniesiony do archwium.