Studia w RZYMIE (potrzebujÄ™ pomocy)

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Bronię w tym roku dyplomu licencjata na UJ (filologia klasyczna), chciałabym kontynuowac naukę w Rzymie (ewentualnie rozpacząć tam drugi kierunek), problem w tym, że nie wiem czy w ogóle istnieje taka możliwość. :/
Może znajdzie się ktoś, kto zdawał, zna uczelnie, wymagania itd.
A może jest tu ktoś z Krakowa, kto wybiera się tam na studia?

Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc, bo to dla mnie bardzo ważne.
Pozdrawiam ciepło :)
Znajdz na wyszukiwarce temat:
"psychologia w Rzymie"
tam o tym rozmawialismy
Ah, ale bardziej to dotyczylo erasmusa w Rzymie... sorry
Ale taki temat juz gdzies byl na pewno....
jak sie mozna z Toba skontaktwac?
szukałam, ale niestety nic konkretnego jeszcze nie znalazłam.

mój mail [email] [gg]
Z tego, co wiem WÅ‚oski Instytut Kultury w Warszawie zajmuje sie rekrutacja na studia we Wloszech. Na pewno udziela Ci tam jakis wskazowek.
Giustina - dzięki wielkie, spróbuję tam popytać. :]
Albo po prostu, wejdz na str www Uniwersytetu w Romie i napisz im maila. Ktory Uni najbardziej Cie interesuje?...
Ale TAK, najlepiej zaczac od Wloskiego Instytutu Kultury w Warszawie, potem tlumaczenie dokumentow....
Giustina, wloski instytut kultury zajmowal sie tym, ale odkad weszlismy do unii juz sie nie zajmuje rekrutacja na uniwersytety wloskie. Po prostu musisz jechac do Rzymu i zapisac sie na studia. Wczesniej jechac do kuratorium oswiaty ze swiadectwem dojrzalosci, potem do tlumacza przysieglego i do ambasady po legalizacje. Na stronie uniwersytetu w Rzymie na pewno znajdziesz kiedy sa zapisy na studia i na jakiej zasadzie. Pozdrawiam
O! Dzieki, Kappala. To wazna inf. ! Zupelnie zapomnialam, ze mozemy juz studiowac bez przeszkod w calej Europie... Chyba jeszcze nie czuje sie do konca Europejka... Ciekawe, ile i czy w ogole kosztuja studia we Wloszech?!?
kosztuja troche i zalezy to od uniwersytetu, ale tez mozna dostac stypendium czasem dzieki malym dochodom rodziny. Wowczas nie trzeba placic za uniwerek i dostaje sie dodatkowo troche grosza. Nie wiem czy jest tak w calych Wloszech.
Czesc, tak sie ciesze ze ktos ma podobne plany do mnie, jestem na 1 roku italianistyki ale od pazdziernika chcialabym zaczac studia w Rzymie, rowniez od poczatku tak jak Ty, jesli czegos sie dowiem dam Ci znac, prosze tylko (jesli jest to mozliwe) o adres e-mail bo moje GG jest nieczynne.Ja tez zostawie Ci moj adres,w ten sposob bedziemy mogly wymieniac sie informacjami.Poki co napisalam do Instytutu do Warszawy zeby przeslali mi liste dokumentów jakie nalezy kompletowac,zobaczymy co odpiszą, to moj adres mail : [email] do uslyszenia
dziekuje za wszystkie wypowiedzie :]
miło spotkać tutaj tak sympatyczne osoby!

milka wysłałam ci maila, miłego wieczoru zycze :]
Poszukaj info na stronach trzech panstwowych uniwerkow w Rzymie:
www.uniroma1.it (to jest Università La Sapienza)
www.uniroma2.it (czyli Tor Vergata)
www.uniroma3.it (czyli tzw. Roma Tre)
Uczelni prywatnych jest jak mrowek, ale chyba nie o nie Ci chodzi.
Powodzenia.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa