italianistyka - `z czym to sie je?`

Temat przeniesiony do archwium.
Nie jestem jeszcze zdecydowana co do wyboru kierunku studiow. tzn wlasciwie zaczelam juz studia ekonomiczne ale to chyba nie jest do konca to co chcialabym robic.
moja wielka pasja, tak jak wiekszosci bywalcow tej strony, sa wlochy. jezyk, kultura itd.
zastanawiam sie wiec nad italianistyka ale zupelnie nie wiem jak wygladaja takie studia.
czego przede wszystkim sie uczy? jest duzo literatury?historii? trzeba pisac duzo wypracowan? jakie sa przedmioty do zaliczania ? no i jakie sa perspektywy zawodowe po takim kierunku?

kazde slowo sie liczy. czekam na wypowiedzi dobrych duszyczek :))

pozdrawiam!
Hej!! Ja co prawda jestem dopiero na pierwszym roku ale moge powiedziec ze jestem baaaaardzo zadowolona..nawet jesli musze uczyc sie rzeczy malo przedatnych, ale na zadnym kierunku nie jest idealnie,prawda??I do takich rzeczy musze zaliczyć fonetykę czy językoznawstwo, ktorego w ogole,ale to w ogole nie kumam;-)No ale w koncu filolog coś tam o języku jako takim wiedziec powinien...tak to sobie tlumaczę:)) do ulubionych przedmiotow moge zaliczyć konwersacje,geografie Włoch(po wlosku oczywiscie), czy komunikacje jezykowa, ktora jest taką lużną pogadanka połaczoną z praca z tekstem...fajna sprawa ale to tez zalezy od prowadzących. Na początku sen z powiek spedzala mi gramatyka opisowa...czyli jakby gramatyka w teorii plus cwiczenia...ale teraz juz sie chyba przyzwyczailam. Probuj,co Ci szkodzi!Pozdrawiam!!
nie strasz, sa przedmioty po wlosku na pierwszym roku? oj...
No pewnie ze są, ale nie ma sie czym martwić!! Jak czegoś nie rozumiesz to po prostu pytasz albo siedzisz w domu ze słownikiem...(niektore sie irytuja gdy pytamy). Po włosku mam geografie, konwersacje oczywiscie, komunikacje jezykowa..i to chyba tyle...ale to dobrze,przynajmniej sie osluchamy, akcent wyłapiemy:)))papa!!
Oo..to milo slyszec w koncu dobra opinie odnosnie tych studiow. geografia wloch po wlosku to juz w ogole musi byc sama przyjemnosc :)
co do gramatyki - juz na pierwszym roku sa takie zagadnienia jak congiuntivo i wszystkie czasy?
a tak w ogole to gdzie studiujesz?
pozdrawiam i dzieki za info!! :)))
No witam! Pewnie ze jest congiuntivo i wszystkie czasy..ale to to juz trzeba umiec zeby sie tam w ogole dostac...na studiach jest tylko szybka powtorka. A studiuję na UŚ. Pozdrawiam !!!
Indecisa - ale nie wszedzie na pierwszym roku jest włoski wykładowy... na UJ i UW na pierwszym roku tylko praktyczna nauka języka wloskiego jest po włosku.. reszta po polsku.. dopiero od drugiego roku zaczyna sie zwiększac liczba przedmiotów z włoskim wykłądowym.. (tzn potem juz wszytsko jest po włosku, oprócz łaciny i języka dodatkowego :) pozdrawiam! :)
Temat przeniesiony do archwium.