Piza- sokrates-czy warto?

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie!
Mam pytanie dot. Pizy i studiowania prawa jako sokratesowiec w tym miescie. Czy warto jechac tam praktycznie tylko z podstawami włoskiego(znam hiszpanski i mam nadzieje ze nauka wloskiego bedzie zblizona).Czy ktos uczeszczal na ten kurs wloskiego dla sokratesowcow? Czy egzaminy dla sokratesowcow sa trudne jezykowo?i jakie jest to miasto pod katem zycia studenckiego?Wiem, ze jest raczej male, glownie turystyczne. Ale podobno Toskania jest urocza.I jak wyglada sprawa cen i wynajmu pokoju. Dzieki z gory za wszystkie informacje, na pewno sie przydadza!
Pozdrawiam
Megi
Warto jechac na pewno. jesli jezyk znasz slabo to ostro go szlifuj, bo zdawanie egzaminu w Pizie to nie jest zdawanie egzaminu w Bari. Za ladne oczy po prostu oceny nie zdajesz. Zalezy od wykladowcy jak beda cie traktowac. jedni sa serdeczni ( takich doswiadczylam) a inni mowia ci, ze jesli nie jestes wloszka, to twoj problem (uslyszalam od dziekana,prof Goldoni, odradzam jego przedmiot).

Piza jest fantastycznym miejscem jesli chodzi o aspekt zycia studenckiego, bo polowa jej mieszkancow to studenci :-). Toskania jest cudna a Pisa jest doskonala baza wypadowa. Masz blisko nad morze (Viareggio!), jestes w Toscani, stosunkowo niedaleko do Rzymu, blisko na Elbę.

Ceny wynajmu mieszkan sa wysokie. zalezy jakie masz wymagania i czy sama chcialabys mieszkac. oczywiscie na obrzezach miasta pokoje sa tansze, ale cale zycie towarzyskie (i nie tylko) skupia sie wokol centrum, wokol wydzialu prawa wiec w tym rejonie najlepiej mieszkac. Mnie udalo sie wynajac camera doppia w poblizu wydzialu i przy corso za 250 eu + oplaty.
Pisa jest piekna, i mimo ze bylo cholernie ciezko pod wzgledem nauki, to na nic innego nie zaminilabym czasu spedzonego w tym miescie. teraz juz moim :)
bledzik*- za ladne oczy oceny nie dostajesz :)

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Egzaminy