La Sapienza - pytania

Temat przeniesiony do archwium.
hej!
Moja pytania kieruje do obecnych studentów uniwersytetow wloskich, a przede wszystkim studentow La Sapienzy.
Otóż, czy wiecie, moze kiedy La Sapienza umieszcza Guida na nastepny rok akademicki (w tym przypadku 2007/2008), bo jak na razie ciagle są tylko Guida z 2006/2007?
A jesli chodzi o rekrutacje i accesso jest libero, to czy na kierunek dostaja sie WSZYSCY, co zlozą tam papiery?? I czy jesli rekrutacja przykladowo trwa od 11 lipca - 31 wrzesnia to czy ma to jakies znaczenie,czy sie zarejestruje wczesniej czy pozniej?
I ostatnie (na razie:P) pytanie, intryguje mnie kwestia kierunkow... jesli np. sa dwie architektury, prowadzone przez innych profesorow, z troche innymi programami, to jaka jest tak naprawde roznica w skonczeniu jednej albo drugiej? Albo podobne,badz identyczne przedmioty na wydziale Lettere e Filosofia i Scienze Umanistiche ( http://www.uniroma1.it/facolta/ )?? Jaka bedzie roznica jesli skonczy sie np. historię sztuki z Lettere, a historię sztuki z Scienze Umanistiche?
czytam i czytam te programy...ale moze ktos z doswiadczenia wie,czemu tak jest? i czy jest to jakas roznica?

pozdrawiam serdecznie:):)
mysle ze odpowiedzi na te pytania znajdziesz na stronie www tego uniwersytetu
no wlasnie nie,umbryjko:) nie pisza np.kiedy umieszcza Guida na rok 2007/2007, dlatego pytam studiujacych,czy wiedza kiedy zwykle umieszczaja tą Guida:)
2007/2008*
Guida della facoltà przewanie jest umieszczana na początku roku akademickiego, nie wcześniej, tzn. gdzieś około września.

Jeśli chodzi o zapisy, to nie ma absolutnie żadnego znaczenia kiedy złożysz papiery. Po to właśnie są podane daty, żeby składać papiery w tym czasie a nie innym, nie ważne czy od razu czy przed zamknięciem.
parigimia warto sobie przegladać taką stronke
http://offf.miur.it/
Mam jeszcze jedno istotne pytanie(chodzi o La sapienze, chyba,ze na wszystkich uniwerkach funkcjonuje to tak samo): Czy przy rekrutacji gdzie jest accesso libero dostaje sie KAŻDY, kto sie zapisze? Czy biorą pod uwagę wyniki matur, tudziez oceny na swiadectwie ukonczenia liceum?
Accesso libero to wstęp WOLNY. Nie to, że każdy się DOSTANIE. Na kierunki z accesso libero nie trzeba SIĘ DOSTAĆ. Tam się człowiek po prostu zapisuje i jest studentem. Każdy.
Gdyby nie brali wszystkich, nie byłoby to accesso libero.
ilecka, ale ostatnio szalejesz na forum:))))
dzieki. po prostu chcialam sie upewnic, czy nie ma ograniczonej liczby miejsc, i wtedy jest rekrutacja taka jak na polskich uniwerkach.
NUMERO CHIUSO - ograniczona ilość miejsc
ACCESSO LIBERO - wstęp wolny. Nie może być i jedno i drugie naraz.
ilecka bardzo prosze o szybki kontakt i odpowiedz gdzie przetłumaczyc w polsce i jakie papiery zeby sie osta do sapienza bardzo pilne
Pozdrowienia
ilecka ale jesli jest ograiczona miejsc dla studentow zaganicnych-powiedzmy 25 to co wtedy decyduje o przyjeciu? kolejnosc podan ?
jesli jestes polka to nie dotyczy cie ograniczenie dla studentow zagranicznych bo uczelnia przyjmuje cie na tych samych zasadach co wloskich studentow
Hej Koyotec!
Wybacz, ale dopiero teraz weszłam w ten wątek. Co do papierów, to ja nie wiem co teraz jest potrzebne. Ja szłam na studia jak byliśmy jeszcze poza UE, a teraz jest zupełnie inaczej. Musisz wejść na stronę UNI i tam na pewno będzie napisane. Albo ktoś inny Ci odpisze, ktoś kto np. w tym roku idzie na studia do Włoch :)
Powodzenia :)
parigiama odezwij sie moj nr [gg]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka