studia w perugii

Temat przeniesiony do archwium.
Witam mieszkam tymczasowo w Perugii jestem absolwentką liceum i zastnawiam się czy tu zostać. Czy ktoś mi moze powiedziec czy na tym uniwerytecie dla obcokrajowcow mozna uczyc sie po angielsku ? i ile sie placi mniej wiecej za semestr ??
Witaj ja również mam zamiar studiowac w Perugi jeśli chodzi o koszty to dużo zależy od tego ile zarabiają twoi rodzice ale mniej więcej to 550 euro na rok... a powiedz mi ty wynajmójesz mieszkanie???
cześć ja jestem tutaj bez rodzicow mieszkam u ciotki mojego chlopaka narazie szukamy pracy. jesli tutaj zostaniemy to napewno sie bedziemy chcieli przeprowadzic gdzies. a Ty kiedy tu bedziesz ??? tutaj jest malo polakow to warto utrzymac kontakt = )
w Perugii mało Polaków? hehe żartujesz sobie? jest masa studentów
Ja za miesiąc jade do Włoch ale na południe do rodziny do Perugi mam zamiar pojechac we wrześniu i zastanawiałam sie aby wynając większe mieszkanie i zebra się jakoś...A Ciebie jaki kierunek interesuje na studiach???
no ja dopiero tutaj przyjechalam wiec nie wiem jak na studiach, ile tam polakow ale narazie nikogo nie poznalam z polski procz moze dwoch osob i to starszych
aha to do wrzesnia to moze i ja cos bede szukac jakies mieszkanie nie wiem, zalezy jak bedzie z praca. wlasnie musze isc sie popytac jakie maja wymagania bo ja jeszcze nie jestem pewna na 100 % czy tu zostane. w polsce chcialam studiowac filologie angielska a teraz przyjechalam tuttaj i mam maly problem heheheh
a Ty ??
Ja chciałabym isc na Comunicazione internazionale e pubblicitaria ale też mam watpiliwosci co do poziomu języka i zastanawiam się czy nie pracowac rok aby polepszyc język a dopiero później iśc na studia ,ale tak czy tak we wrześniu musiałabym wynając mieszkanie.
aha ale to na ten dla obcokrajowcow ? tam mozna studiowac po angielsku ??
no ja jesli pojde na studia to raczej napewno za rok bo najpierw musze troche zarobic
Tak dla obcokrajowców natomiast jeśli chodzi o wykłady to nie mam pojęcia czy są również po angielsku, ale to przecież można sprawdzi na necie albo zadzwonic tam do nich...
Cześć :) Mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda i będzie w stanie mi troszkę pomóc. Za 2 lata zdaję maturę, chciałabym przez ten czas intensywnie uczyć się włoskiego i wyjechać na studia. Moim marzeniem od szkoły podstawowej jest mieszkać we Włoszech. Teraz, niestety trudno jest mi szperać po stronach nie znając języka. Czy ktoś może mi powiedzieć jaki wpływ ma matura, jak to wszystko jest przeliczane. Dodam, że interesuje mnie studiowanie historii, bądź archeologii. Wiem, że wszystko się ciągle zmienia, ale chciałabym wiedzieć na co muszę być przygotowana, z czym się liczyć, co wziąć pod uwagę. Bardzo dziękuję z góry za jakąkolwiek pomoc. :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa