Mam pytanie?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.Mam pytanie odnosnie studiów.Czy ktos sie orientuje jak przebiegaja we Wloszech studia licencjackie?Chodzi mi dosłownie o wszystko z tym związane.Jest to temat dla mnie bardzo pilny i ważny.Poprostu musze wiedziec wszystko o takich studiach.Jeżeli ktoś jest mi w stanie udzielic pełnych informacji bede wdzieczny.
Ehhh poszukaj na forum! Tu jest duzo takich tematow. Ja bym Ci z checia napisala, ale najpierw Ty uzyj wlasnych szarych komorek :) A jak nie znajdziesz na forum jakichs szczegolow, to dopiero pytaj.
Ja mogę Ci udzielić informacji, ponieważ studiowałam we Włoszech na uniwersytecie w Sienie. Jednak napisz dokładnie co chciałbyś wiedzieć, bo "wszystko" to zbyt ogólnie :)
ja chciałabym wiedzieć na jakim poziomie językowym trzeba być żeby sobie poradzić :) z góry dzięki za odpowiedź
na studiach? zeby zdac egzaminy musisz znac wloski (moim zdaniem, wiem z doswiadczenia hahaa) na poziomie conajmniej B2...
no to dobrze bo teraz jestem na b1 wiec do pazdziernika spokojnie wystarczy jakis intensywny kursik i damy rade ;)
Oczywiscie w moim przypadku chodzi tylko o rok we wloszech na erasmusie. :) Pozdrawiam wszystkich milosnikow tego jezyka.
:) Musisz wiedziec, ze przyjezdzajac do WLoch na Erasmusa dostaniesz darmowe kursy jezykowe na poziomie, na jakim chcesz :) U mnie studenci z Erasmusa robia kursy od B2 do C1 :)
Salve, jestem "nowa" i chcialam najpierw podziekowac za wszystkie Wasze bardzo przydatne wskazowki. Tobie szczegolnie gosiaBG, gdyz piszesz bardzo jasno!!
Pytanko, ja od wrzesnia chce studiowac na uniwerku we Florencji : lingue e letterature straniere. Czy ktos moglby dac mi jakas wskazowke na temat lokum. a moze ktos tez wybiera sie niebawem do Firenze albo juz tam jest? z gory dzieki
Agnese, jakie lingue wybralas? :) O Florencji nie wiem, ale na forum pewnie sie ktos znajdzie.
Gosia, lingue to niem. i ang., no i oczywiscie wloski jako wykladowy. Niestety nie znalazlam wiele wyp. na temat uniwerku w Firenze. Czy jest ktos kto tu studiuje lingue e letterature?? - ponawiam:)

A Ty, rozumiem, ze ang.wloski i ....jeszcze jeden?
Ang, wloski i rosyjski, bo mialam go w liceum i powiem Ci, ze rosyjski mi sie tu najbardziej podoba ze wszystkich trzech ;)
edytowany przez gosiaBG: 05 cze 2011
Temat przeniesiony do archwium.