magisterka we Wloszech- borsa di studio

Temat przeniesiony do archwium.
Witam Was!
n awstpie dodam, ze przejrzalam forum i nie znalazlam jasnej odpowiedzi na moje pytanie. Otoz wybieram sie an studia magisterskie. Ostatnio bylam dopytac sie o taka mozliwosc i po wstepnym rozpatrzeniu moich przedmiotow, stwierdzono, ze moge isc na magisterke;)
Mam kilka pytan odnosnie procedur rekrutacji:
1. czy chcac isc na magisterke musze tlumaczyc rowniez dyplom maturalny?? mowili mi tylko o dyplomie licencjackim, ale wole sie upewnic.
2. kiey rozpoczyna sie cala procedura odnosnie oplat za studia? czy sama wypelniam jakis formularz, ktory mi dadza na uniwerku i moze obejs sie bez zadnych tlumaczen, dokumentow itd?? ile jest na to czasu?
Moze mi ktos pomoc??
Powinnas zadzownic do sekretariatu uczelni i tam ci powiedza jaka jest dla ciebie procedura do przebrniecia.
Co do oplat za studia to tutaj trzeba przedstawic dokumenty z ktorych wynikalyby twoje dochody bo to od nich potem naliczane sa stawki za studia. Jak wiesz tutaj (we Wloszech) nie ma zaocznych czy wieczorowych a sa tylko dzienne ale platne w zaleznosci od dochodòw rodziny. Jesli chcesz stypendium bo masz niskie zarobki to wtedy powinnas odwiedzic "Agenzia di Diritto allo studio" po oplaceniu pierwszej raty za Uniwersytet i potem dostarczyc im w ich terminach dokumentacje,ktora potem sprawdza i rozpatrza i wtedy zadecyduja czy je dostaniesz czy nie. Moge ci tylko tyle powiedziec,ze w tym roku poobcinali tak strasznie fundusze na stypendia,ze dostac je to naprawde szczescie. Pierwsza rata oplacana jest do 20 pazdziernika (w zaleznosci od uniwersytetu wynosi ona okolo 4[tel]euro) , druga i trzecia zalezy od zarobkow twojej rodziny. Napewno bedziesz musiala przetlumaczyc dokumenty w Polsce zeby zapisac sie tu na studia. Ja bym ci doradzila osobiscie zadzownic na uniwesrsytet jaki chcesz zaczac. Poszukaj w necie jego strony internetowej i tam tez jest wiele informacji na temat zapisòw.
dziekuje :)!!
prego!

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia