Tłumaczenie specjalistyczne- UW

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 38
poprzednia |
Ktoś z tego forum miał może doświadczenie z tym kierunkiem? Chodzi mi szczególnie o sekcję z włoskim, ale jakakolwiek opinia o wydziale byłaby bardzo przydatna ;) A może ktoś z tegorocznych maturzystów ma zamiar składać tam papiery?
Z tego, co wiem kierunek z wiodącym językiem włoskim działa od roku. Niewiele wiadomo, bo to dopiero początek działalności, aczkolwiek mam nadzieję sprawdzić to sama od października:)
jeśli chodzi o ten kierunek na który wymagany jest włoski rozszerzony to ja też tam startuję, ale obawiam się 2 rzeczy: że albo się nie dostanę albo nie będzie wystarczającej ilości chętnych (w ubiegłym roku zgłosiło się tylko 11 osób, a musi być min. 15. Z tego co się orientuję to jakoś dobrali te osoby z innych kierunków ale niewiadomo jak będzie w tym roku)
w ubiegłym roku z tego co wiem ogłosili otwarcie kierunku już po terminie składania deklaracji maturalnych więc może częściowo dlatego (ja np zdawałam włoski tylko i wyłącznie dla tego kierunku). Inna sprawa że w tym roku poza nazwą kierunku zmienili plan studiów- są zamiast tłumaczeń 3 specjalizacje: tłumaczenia, nauczanie j. obcego i komunikacja międzykulturowa z tym że pierwszy rok jest dla wszystkich ten sam. Robienie 3 specjalności dla kierunku na który przyjmują max 20osób wydaje mi się z lekka dziwne nawet jeśli wiadomo że część zajęć ma się łączonych z innymi kombinacjami językowymi. Ale widać można ogłosić zmiany w planie studiów tydzień przed rekrutacją i mieć wszystko gdzieś..
To nie zależało od wydziału. Zmiany dotyczą całego uniwersytetu i pracownicy wszystkich katedr mieli niecały rok, żeby wprowadzić wszystkie dyrektywy wg ustawy, która ostatnio weszła w życie. Dlatego nastąpiło przeformułowanie programów, ale w praktyce dla studenta zmienia się niewiele. Na tym wspólnym roku (co jest popularną praktyką wydziałową) i tak największy nacisk będzie położony na kompetencje językowe. Specjalizacje są skoponowane tak, by studenci widzieli więcej możliwości po ukończeniu. W konsekwencji ten, kto wybiera się na ten kierunek dla samego tłumaczenia - znajdzie je, a oszczędzone mu będzie przysypianie na historii lub innym równie frapującym przedmiocie:P
ok, przeliczyłem punkciory i mam 82,08. Ciekawe czy się dostanę...
@OlaNosiDeski: zarejestrowałaś się na ten kierunek? ile punktów rekrutacyjnych Ci wypada?
@matthb: Mając 82pkt myślę że dostaniesz się spokojnie, rok temu nie było wcale listy rezerwowej (najniższy zakwalifikowany wynik to chyba 72pkt). Tak, rejestrowałam się jeszcze przed wynikami matur, wychodzi mi coś ponad 90pkt. Na wszelki wypadek gdyby nie otworzyli kierunku z wiodącym włoskim zarejestrowałam się jeszcze na angielski-włoski (jedna opłata rekrutacyjna). Wysyłałeś już może zdjęcie do legitymacji elektronicznej? Moje od 2 tygodni czeka na akceptację i nic.
oby, tyle że ja niepatrzyłbym na to co było rok temu bo jak sama napisałaś dopiero rok temu ten kierunkek powstał i mało kto o nim wiedział. W razie czego zapisałem sie tez na filologię włoską z tym że tam chyba jeszcze trudniej się dostac.
U mniie też jest "Stan: czekające na akceptację" ale tym się nie należy przejmować bo zdjęcie i tak nie jest konieczne na tym etapie rejestracji.
Niby tak, ja też na wszelki wypadek wpisałam italianistykę chociaż mam nadzieję że z tłumaczeniami wszystko pójdzie ok. Zastanawiam się tylko jak po pierwszym roku ma wyglądać podział na specjalności przy tak małej liczbie studentów... Nie wiem czy widziałeś ale w budowie jest nowy budynek dla WLS i neofilologii, (strona projektu: www.dobra55.uw.edu.pl). Jak na razie nikt nie potrafi udzielić mi informacji czy w najbliższym stuleciu planują przenosiny ikla więc raczej ciężko na to liczyć...
no ten to przynajmniej będzie ładny budynek, bo dotychczasowy budynek IKLA jest paskudny
a co do filologi to nawet nie wiem czy chciałbym tam studiować bo to tylko jeden język na wysokim poziomie a wiadomo, że w dzisiejszych czasach to bez angielskiego ani rusz.
Ja chcę zostać tłumaczem, nie znawcą dzieł włoskiego renesansu i kultury w ogóle. Poza tym, nauka języka od podstaw nie bardzo mi się uśmiecha, choćby nie wiem jak szybkie było tempo pnjw na studiach.
Ja słyszałem, że na filologii na początku tworzone są grupy dla tych początkujących i dla zaawansowanych. Czytam trochę na forach o tej lingwistyce i okazuje się, że to podobno bardzo trudny kierunek. Jedyne co mnie ratuje to, że lubię się uczyć języków.
Mam jeszcze do wyboru gospodarkę przestrzenną albo ekonomię międzynarodową ale tam może być jeszcze trudniej.
ale o tej lingwistyce czyli dawnych 'tłumaczeniach specjalistycznych' czy lingwistyce stosowanej? Teraz jedno i drugie nazywa się tak samo a to 2 różne wydziały niemal zupełnie różne. Lingwistyka stosowana (nie ta ze szturmowej) faktycznie ma opinię trudnych studiów, co do tłumaczeń słyszałam że wiele osób spokojnie wyrabiało się jeszcze z drugim kierunkiem równolegle. Pewnie zależy, o ile języki nauczane są porządnie to raczej warto się pomęczyć.
hej, ja też na tłumaczenia, co prawda niem-ang lub ang-niem, ale tylko tu znalazłam coś na forum. Jestem jeszcze zarejestrowana na lingwistyka-glottodydaktyka, i mnie łapią wątpliwości teraz, co lepsze i co wybrać. Bo o ile na lingwistyce może jest wyższy poziom języka, o tyle tłumaczenia są bardziej konkretne. Myślałam o naukowo technicznych, podobno na takich teraz jest zapotrzebowanie.
Ale chciałabym też potem iść na tłumacza przysięgłego i nie wiem czy ta znajomość języka z tłumaczeń mi wystarczy.
Hej, miło poznać ;) Jak masz iść na tłumacza myślę że lepsze są tłumaczenia. Na tłumaczeniach masz więcej zajęć czysto tłumaczeniowych i ukierunkowanie na konkretną dziedzinę. Dla jednych wadą, dla innych zaletą jest większa ilość przedmiotów 'ogólnych' na lingwistyce, ja wolę skupić się na tym co naprawdę przyda mi się potem (rozległa wiedza o literaturze danego kraju średnio pomaga przy tłumaczeniu instrukcji obsługi kosiarki ;) Od razu po studiach może być ciężko zdawać na przysięgłego, bo egzamin jest trudny i wymaga naprawdę dużej biegłości i orientowania się w prawie itp. ale dotyczy to chyba w równym stopniu wszystkich kierunków. Wybór trochę kwestia: wszechstronność czy specjalizacja. Wyniki za 2h, mam nadzieję że do zobaczenia na strasznej Szturmowej ;)
no i jestem na LS z 10 miejsca. Teraz jak sprawdzić czy została osiągnięta minimalna liczba kandydatów tj. 15 ? Chcę mieć pewność, że kierunek będzie uruchomiony żeby potem nie zostać z niczym. Ola zostajesz na lingwistyce mam nadzieję?
Zostaję na 100%, jutro jadę złożyć papiery także zerknę na tablicę wyników na szturmowej ile osób się dostało.
ja się dostalam i na lingwistyke, i na tłumaczenia, myślę że uruchomią wszystkie profile.:D
w sumie zależy mi na specjalizacji ściśle tłumaczeniowej, nie mam zamiaru uczyć w szkole (mama nauczycielka, znam ten ból). Trochę mi rozjaśniliście, teraz tylko: angielski niemiecki, czy niemiecki-angielski.:D
W poniedziałek składam papiery, jeszcze mam trochę czasu, ale chyba bardziej ang-niem.:D
a tak w ogóle, to skąd jesteście?:D daleko macie do Warszawy?
ja jestem z białegostoku. dzis juz zlozylam dokumenty:-) na wloski z angielskim przyjęli 20 osób, ajeszcze 6 jest na liście rezerwowej. próg na razie to 73,04pkt
ja złożyłam wczoraj.:) nie wiecie jak będzie z akademikami? chciałabym złożyć podanie, a nigdzie nie mogę znaleźć aktualnych informacji:(
Ja jestem z Sanoka, wczoraj jak składałam to była właśnie koleżanka z rejonów Białegostoku, ale na ang-ros.:D
podania przyjmują tylko przez USOS, sama nie składam to nie wiem dokładnie jak to wygląda ale podrzucam link: http://usosownia.uw.edu.pl/ i tu: https://usosweb.dak.uw.edu.pl/kontroler.php?_action=actionx:news/default()
a dawali wam do podpisania papier o odplatnosci za 2 kierunek?
tak
witam. ja też jestem z ang-ros na tłumaczeniach(tzn. lingwistyce). miło, że w końcu znalazłam jakiś ślad egzystencji grupy z naszego wydziału na necie:p
edytowany przez expnkl: 18 lip 2012
Cześć, ja również kombinacja ang-ros :) Trochę głupio tak pisać to wszystko na forum języka włoskiego, ale innym sposobem nie ma jak się porozumieć. Kiedyś tłumaczenia miały swoje ogólnodostępne forum na gronie ale ostatnio coś tam pozmieniali w tym serwisie i wszystko się skasowało ;<
halooooo jest ktoś z włoskim? :P Możemy się pokusić o założenie gdzieś forum naszego rocznika (wszystkich kombinacji razem) bo grupy są tak małe że może być trudno się odnaleźć :P
ja jestem z pierwszym włoski:)
no jestem i ja z włoskim! zapisałem się też pierwszego dnia więc pewnie niektórych z was widziałem.
Jestem z radomia i tez chyba będe sie starał o akademik ale narazie to nie ogarniam tej ogromnej ilości potrzebnych dokumentów. Miałem okazję sprawdzic kto się dostał i okazuje się ze tylko 3 chłopaków (w tym ja) :)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 38
poprzednia |