Zaswiadczenie z włoskiej uczelni- czy potrzebne so otrzymania dichirazione di valore?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Mam pytanie, na które w ambasadzie odpowiedzi mi nie udzielono ("niestety koleżanka, która się tym zajmuje, jest na zwolnieniu, a ja nie wiem"). Dodam, że studia we Włoszech zamieram zacząć od następnego roku akademickiego - 2016/2017, lecz wyjeżdżam do Włoch już za miesiąc, więć teraz chcę załatwić wszystkie sprawy formalne. Interesuje mnie następująca kwestia: jeśli osoba potrzebuje dichiarazione di valore do podjęcia studiów, czy ambasada włoska wymaga jakiegoś zaświadczenia z uczelni włoskiej o tym, że ta osoba będzie studiować(że jest zakwalifikowana)? Czy jednak wystarczy pisemne oświadczenie osoby zainteresowanej? Martwi mnie to, że konsulat może wymagać podtwierdzenia z uczelni, bo na razie z uczelnią nie mam nic wspólnego, ponieważ rekrutować się będę dopiero w maju...a nie chciałabym płacić 120 złotych za to, za co płacić nie muszę, ponieważ potrzebuję dichiarazione di valore nie dla podjęcia pracy. Możecie się podzielić doświadczeniem, jak to było w Waszym przypadku?
Witam,
Jestem na pierwszym roku anglistyki i chciałabym się zapytać czy ktoś wie czy jest możliwość przeniesienia się na uczelnie w Rzymie bez zaczynania wszystkiego od zera.Mam trochę nietypową sytuacje,ponieważ nie było możliwe abym zaczęła w tym roku studia we Włoszech ze względów prywatnych.Może ktoś wie jak to wszystko wygląda punkty ects itd
Nie potrzebujesz zaświadczenia z uczelni, że zostałaś zakwalifikowana na studia. W ambasadzie włoskiej wypełniasz formularz, który oni Ci dają plus musisz mieć potrzebne dokumenty żeby Dichiarazione di Valore wyrobić i otrzymać. Potem okazujesz Dichiarazione na uczelni przy zapisie na studia( przynajmniej tak było w moim wypadku). Serdecznie pozdrawiam :)
dziękuję za odpowiedź :) a jak wygląda przeniesienie na drugi rok bo nie chce zaczynac wszystkiego od nowa i boję się ze nie zaakceptują moich egzaminów.Napisałam do Sapienza di Roma i odpisali że muszę się zapisać na jakiś kurs a później pytać czy zaakceptują moje egzaminy..wiec nie wiem jak to już jest

« 

studia we włoszech

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia