podręczniki

Temat przeniesiony do archwium.
Z jakich podręczników uczycie włoskiego w szkole średniej?
Mnie uczono z La lingua italiana per stranieri Katerinova.
Nie wspominam tego zbyt dobrze. Do gramatyki mogłaby być, ale słownictwa trudno się z niej nauczyć.
a ja sie nie zgdze, dla mnie ksiazki Katerinva sa rewelacyjne.
lepiej sie z nich uczy poniewaz wszystko jest po wlosku. dzieki temu opanowujesz szybciej terminologie no i nauka idzie plynniej jesli jest caly czas w tym samym jezyku. ja jestm zdania, ze jezykow obcych nalezy sie uczyc w tychze jezykach. i nie ma znaczenia czy uczysz sie w polsce czy nie. ja angielskiego uczylam sie zawsze z ksiazek angielskich dla obcokrajowcow. w polsce.
Ale chodzi mi o takie podręczniki, które są dopuszczone przez MEN. A są tylko dwa tytuły "Rete" i "Progetto italiano". I nie mam pojęcia który wybrac. Może ktoś z nich uczy w liceum i mógłby mi pomóc.
Dziękuję
hej! Mogę się wypowiedzieć jedynie, co do książek z serii Progetto italiano. Nasza nauczycielka średnio je lubiła, ale że z nich zaczynaliśmy się uczyć, to i z nimi kontynuowaliśmy naukę. Osobiście myślę tak: w Progetto całkiem nieźle wytłumaczona jest gramatyka, łatwa do szybkiej powtórki np. przed testem. Gorzej jeśli idzie o słówka. Książka jakoś specjalnie nie jest w nie bogata, ale może i dobrze...czasami powoli nie oznacza gorzej. Chciał nie chciał powinno się uzupełniać słownictwo z innych źródeł. Plusem książki jest chyba cena i to, że jest dopuszczona, jak napisałaś, przez MEN.
Bardzo fajną książką (i od strony słownictwa i gramatyki, organizacji podręcznika itp.) jest bravissimo!Sama będę teraz powtarzać i się dalej uczyć włoskiego, no i chyba właśnie do niej zajrzę. Minusem tej książki (a raczej całego zestawu rzeczy, jakie powinno się kupić: książka, ćwiczenia, klucz do ćwiczeń, jakieś tam kasety, to CENA:( Ja swoją książkę kupowałam już jakiś czas temu i sama książka kosztowała mnie 122,20 zł niemniej poziom książki jest obliczony od elementare do intermidio, więc tak na to patrząc się chyba opłaca.
Serdecznie polecam Ci genialną książkę z mnóstwem ćwiczeń (gruba księga, droga w księgarniach, ale zawsze można sobie od kogoś, kto ją ma skserować)pt.PARLA E SCRIVI E.Jafrancesco(obejmuje kilka poziomów od elementare do avanzato).Pozdrawiam!

« 

Solo italiano