włoski we Florencji-Istituto Italiano

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie czy ktoś z Was orientuje się może na jakim poziomie jest nauka w Istituto Italiano we Florencji???Wybieram się na naukę języka dopiero za rok ,ale wolę poszukać najlepszej oferty.Czytałam na ich stronie ,że można ubiegać się o stypendium we włoskich instytutach ,nie znam włoskiego ,a więc nie mam pojęcia jak takie stypendium można załatwić- tu jest coś wspomniane na ten temat http://www.istitutoitaliano.it/pol/do-dyspozycji-studentow.htm .
Stypendium można dostać przez Włoski Instytut Kultury w Krakowie, na każdym poziomie zaawansowania (również od zera). Szczegóły na www.iiccracovia.esteri.it.
Witam serdecznie,
Czy ktoś z Was już korzystał ze stypendium Włoskiego Instytutu Kultury w ramach którego właśnie można uczestniczyć w kursie języka włoskiego w Italii? Jakie wrażenia? Pozdrawiam
byłam w październiku we Florencji w ramach stypendium - świetne miasto (tylko trochę za drogie jak na polską, studencką kieszeń), dobra szkoła, super ludzie z różnych zakątków świata. Nauczyłam się sporo. W tym roku jeszcze raz jade na kurs do Włoch:)
aha to nie było Instituto Italiano ale reszta się zgadza:)
kurcze a ktoś by mógł mi polecić jakas dobra szkole jezykowa, lub tez odwrotnie jakaś odradzic? i ogólnie napisać coś o zyciu (w tym takze nocnym) we Florencji?Byłabym wdzieczna !Ciao:)
Witam, ja tez wybieram sie do Florencji w czerwcu na 2 tygodnie do Scuola Leonardo da Vinci. Nie byla w tej szkole nigdy, wiec mam tylko nadzieje, ze jest dobr (ma akredytacje i uznanie wloskiego ministerstwa edukacji). wyjazd zalatwia mi posrednik (tu jest ta oferta http://www.kursy.tee.pl/oferty-TEE-Travel/oferta-turystyczna/Kurs-jezykowy/za-granica/&id=414 ). Bylam 2 lata temu we Florencji, przejazdem, w zasadzie jeden wieczor. cudne miasto. po prostu mozna sie zakochac. daltego tez wybralam to miejsce na kurs. kiedy Ty wyjezdzasz, albo planujesz?
byłam w Scuola Leonardo da Vinci na miesięcznym kursie i byłam bardzo zadowolona. Dobra szkoła, mili i życzliwi lektorzy, dużo materiałów do nauki. Mimo wsztstko dłużej niż miesiąc cieżko jest wytrzymac, bo mimo, ze to piekne i bogate kulturowo miasto (jest wiele miesc które grzechem byłoby nie zobaczyć) to jednak jest to miasto małe i po miesiącu zna sie wszystkie jego zakamarki :) a przy tym specyficzny lokalny klimat - a dokładnie upalne lato - sprawiają, że bardzo odczuwa się tu brak morza.
Polecam kino w plenerze nel Forte di Belvedere :) Opłaca się też kupic abonament na muzea, który obejmuje wiekszosc obiektów do zwiedzania (nie tylko muzea) i ma ważnośc 1 roku od daty zakupu.
Ciao! Ja dostałam w tym roku stypendium z Instytutu w Warszawie i mam do Wyboru Florencję lub Rzym. W zeszłym roku byłam w Rzymie (scuola DILIT - super, polecam!!!!!) a teraz jestem w rozterce. W Rzymie byłam mnóstwo razy, ale cóż to szkodzi ;-) a we Florencji jeszcze nigdy...tylko ten brak morza mnie dołuje...Wiem, że Florencja jest magicznie piękna, ale czy mógłby mnie ktoś przekonać nad jej wyższością nad Rzymem w sierpniu...Zupełnie nie mogę się zdecydować...
czy moge Cie prosic o blizsze inf. nt kursu? byłas zadowolona?
jeśli nie byłaś we Florencji i masz możliwość zobaczenia tego miasta to polecam. Florencja jest naprawdę prześliczna. Nie będziesz żałować.
Czy Ktoś coś wie o kursach prowadzonych przez uniwersytet we florencji? Nazywa się to cultural centre for foreigners
A możecie powiedziec jakie były mnie więcej koszty takiego kursu w wakacje?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia