Czy moge kupic samochod i go zarejestrowac

Temat przeniesiony do archwium.
jesli nie mam jeszcze prawa pobytu. Jestem we Wloszech od miesiaca, wynajmuje legalnie mieszkanie, jestem zgloszony w comunie. Czy to wystarczy by kupic samochod na siebie. Nie bedzie problemu przy passaggio a potem przy ubezpieczeniu ? Z gory dziekuje za odpowiedz.
Będzie... Musisz mieć rezydencję. Ja miałem 'przyjemność' bawić się z włoskimi urzędnikami :( . Zachciało mi się kupić samochód. Kosztowało to sporo czasu i jeszcze więcej cierpliwości. Długo trwało załatwianie wszystkiego. Ale teraz już mam moje wyczekane cacko w kraju :) Ale powtarzam: bez stałego zameldowania nie zarejestrujesz go tam. Ubezpieczyć możesz, ale nie zarejestrujesz. Ja musiałem dwa razy jeździć do kraju żeby wszystko pozałatwiać. Teraz już zrobiłbym to szybciej. Doświadczenia uczą. I jeszcze jedno - nie radzę ubezpieczać samochodu we Włoszech. Wychodzi ponad dziesięciokrotnie drożej niż u nas. Dlaczego nie chcesz zarejestrować i ubezpieczyć auta w kraju?
Czyli jezeli kupuje samochod np. wyrejestrowany ze zlomowiska to go ponownie nie zarejestruje bo nie mam stalego zameldowania. To rozumiem. A jesli samochod jest juz w "obiegu" to jezeli go kupuje od prywatnej osoby to ma wtedy zastosowanie passaggio di proprieta czyli przejscie wlasnosci ktore kosztuje ok. 300E. Samochod zostaje na tych samych blachach. Czy do passaggio potrzebuje stalego zam. ?
Czyli jezeli kupuje samochod np. wyrejestrowany ze zlomowiska to go ponownie nie zarejestruje bo nie mam stalego zameldowania. To rozumiem. A jesli samochod jest juz w "obiegu" to jezeli go kupuje od prywatnej osoby to ma wtedy zastosowanie passaggio di proprieta czyli przejscie wlasnosci ktore kosztuje ok. 300E. Samochod zostaje na tych samych blachach. Czy do passaggio potrzebuje stalego zam. ?
Igeano, niestety nie moge sie ruszyc z Wloch na dluzej zeby kupic samochod i go zarejestrowac w Polsce poniewaz pracuje. W Polsce zalatwienie wszystkiego trwaloby zbyt dlugo a ja niestety nie moge wyjechac na dluzej.
Wbrew pozorom załatwianie spraw związanych z samochodem chyba jednak krócej trwa w Polsce. Ja pisałem o sytuacji, kiedy kupiłem samochód i jego właściciel wyrejestrował go we Włoszech. Wtedy opłaty wynoszą około 70 euro. Samochód przeznaczony na export. Ty masz coś innego na myśli. Samochód ma być w Italii. Nie jestem przekonany czy akurat w tej sytuacji pozwolą ci go ubezpieczyć... Ale może się mylę. Powodzenia !!

PS. Ja (pomimo, że miałem zameldowanie czasowe we Włoszech) mogłem ubezpieczyć samochód tylko na 5 dni, które byłyby mi potrzebne do przewiezienia go do kraju. Opłata miałaby wynieść 400 euro.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia